×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Staļins Krievijā aizvien populārāks (8)

Foto: AFPFoto: AFP

Spriežot pēc pēdējo gadu socioloģiskajām aptaujām, Staļina personība Krievijā pēdējos gados kļūst aizvien populārāka, atsaucoties uz socioloģisko aptauju veicēju “Levada – Centr” vēsta portāls “Newsru”.

Pagājušā gada beigās veiktā aptauja uzrāda, ka šobrīd vairāk nekā puse Krievijas iedzīvotāju Staļina lomu savas zemes vēsturē vērtē kā vairāk vai mazāk pozitīvu. No aptaujātajiem 16% atbildēja, ka Staļina loma bijusi “bez šaubām pozitīva”; 36%, ka “drīzāk pozitīva”. Vēl 2013. gada februārī šī attiecība bija 9% pret 40%. Savukārt “bez šaubām negatīvi” vai “drīzāk negatīvi” Staļina lomu šobrīd kopumā vērtē 30% aptaujāto.

Eksperti norāda, ka aptauja jāskata kontekstā ar pagājušā gada rudenī veikto aptauju, kurā 48% aptaujāto pieļāva, ka tuvākajās desmitgadēs Krievija iespējamas masu politiskās represijas kādas PSRS piedzīvoja 30. gados. Turklāt 14% no šiem aptaujātajiem tādu iespēju novērtēja kā ļoti augstu.

Kārnegi fonda eksperti atgādina, ka 1989. gadā Staļina reitings ievērojamāko valsts personību sarakstā bija tikai 12%, kamēr 2012. gadā Staļina jau bija pirmais ar 49%. Iespējams, “Tautu tēva” popularitātes pieaugums ir saistīts ar asociācijām, kādas rada Vladimira Putina ilgstošā atrašanās pie varas un autoritārais vadības stils. Tāpat pēdējos gados aizvien biežāki kļūst komunistu centieni atklāti reabilitēt Staļinu – ik gadu 9. maijam tuvojoties, lielāko Krievijas pilsētu ielās parādās tā sauktie “staļinobusi”, tas ir satiksmes autobusi ar lieliem Staļina attēliem, tāpat komunisti turpina uzstāt, lai Volgograda atkal tika pārsaukta par Staļingradu, turklāt Vladimirs Putins pret to neiebilst.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Kā nu ne,Edge! Latvija 1941.-1944. kļuva 100% par Ostlandi,gan faktiski,gan juridiski! Ar Ostlandes,nevis Vācijas RM,pat pastmarkām ar Hitlera attēlu,bet ar uzdruku”Ostland”,atšķirīgām pārtikas normām un bijušajiem īpašniekiem neatdotajiem,1940.gadā nacionalizētajiem namiem! Mācības skolās,Edge,arī Ostlandē notika tikai latviešu valodā un,tieši tā-FORMĀLI suverenitātes elementi,pašpārvaldes veidā,taču pastāvēja arī Ostlandē! Un,kā nu kuram! Man,piemēram,tas sarkani viļņotais karogs nekad nav bijis MANS karogs! Vai tiešām,LPSR ar “Stūra mājā”,Litenē,Baltezerā,Centrālcietumā utt.spīdzinātajiem un noslepkavotajiem,1941. un1949.gada deportācijām ir labāka par Ostlandi?

  2. Čingishāns,Torkvemada,Staļins ar Hitleru un Pols Pots nekad netiks aizmirsti! Tāpat,kā tautu atmiņā mūžam paliks Huans Perons un Kārlis Ulmanis!

  3. Ах ты боже мой, какой ужас. А вы все от Ульманиса балдеете до сих пор, и ничего, для вас это нормально. В памяти народной запоминаются личности, при всём неодназночном к ним отношении. А про серые никчёмные личности, через какое то время, нокто и не вспомнит.

  4. Krieviem, ļīķu glorificēšana ir modē

  5. Zheel, ka taa viirinja izdariibas ir aizmirsushi Krievijaa ???

  6. Šeit tad arī redzam to lielo atšķirību starp krievu un vācu tautām! Abām vēsturē nācās kļūdīties,aizraujoties ar nacisma un komunisma idejām! Vācieši to ir izvērtējuši,nožēlojuši un mūsdienās par Hitleru ne dzirdēt negrib,paši kļuvuši par mūsdienu demokrātijas un attīstības centru Eiropā,kamēr joprojām krievi grimst savos sūdos,turpina slavināt Staļinu un sapņot par impērijas atjaunošanu!

  7. Nebija jau slikti, ja Ādolfu Hitleru ar visiem viņa Waffen SS sasita. Galu galā LPSR tomēr labāk kā Ostlande – to pat akadēmiķis Stradiņš atzīst:” Man liekas, tas bija ļoti svarīgi, ka Padomju Latvija nekļuva par Ostlandi, kā tas bija iecerēts Hitlera okupācijas laikā. Ka mums tomēr bija sava – kāda ar ne, tomēr sava – atribūtika, ka notika mācības latviešu valodā, ka bija kaut tas sarkani viļņotais, tomēr savs karogs, – ka tomēr bija savi formāli suverenitātes elementi. Un ka tika paturēta Konstitūcijā ierakstītā tiesība izstāties no impērijas, no PSRS sastāva. Tāpēc es tomēr šo laikmetu pilnīgi nenorakstītu.” (Latvijas Avīze, 27.11.2014.)

  8. Viņiem Impērija ir viss, kaut vai pašiem jādzīvo mēslos. Citu vadītāju kā caru ar pātagu viņi nepazīst. Un jo vairāk sit, jo labāk. Tāpēc jau tādi kā Ivans Briesmīgais un Jozifs Džugašvili-Staļins tiek tik ļoti godināti.

Draugiem Facebook Twitter Google+