×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

“Standard & Poor’s” samazina ES kredītreitingu

standard_poor

Starptautiskā reitingu aģentūra “Standard and Poor’s” piektdien par vienu pakāpi samazināja Eiropas Savienības (ES) kredītreitingu, šādu lēmumu skaidrojot ar bloka dalībvalstu vājo kredītspēju.

Aģentūra ES ilgtermiņa kredītreitingu samazināja no “AAA” uz “AA+”, nosakot tam stabilu nākotnes perspektīvu.

“Šis samazinājums atspoguļo mūsu uzskatu, ka 28 ES dalībvalstu, tostarp ES budžeta kreditoru kredītspēja ir pavājinājusies,” norāda “Standard and Poor’s”. “Mēs uzskatām, ka ES finanšu situācija ir pasliktinājusies un vienotība starp dalībvalstīm ir mazinājusies.”

Kredītreitings pazemināts laikā, kad ES līderi Briselē rīko samitu, kurā viņi saskārušies ar grūtībām vienoties par plašākām ekonomikas reformām un aizsardzības politiku, taču apstiprinājuši banku savienības izveidi.

Bloka līderi samitā apstiprinājuši vienošanos, ko trešdien panāca ES finanšu ministri, un tā paredz izveidot Kopīgu mehānismu banku finanšu problēmu risināšanai (SRM), kas likvidēs grūtībās nonākušās bankas, pirms tās paspējušas nodarīt pārāk smagu postu.

SRM veido banku savienību kopīgi ar Vienotās uzraudzības mehānismu (SSM), ko pārraudzīs Eiropas Centrālā banka.

Paredzams, ka šī sistēma darbību sāks no 2015.gada un pakāpeniski tiks ieviesta desmit gadu laikā, lai nodrošinātu stabilitāti eirozonā, kā arī veicinātu ekonomikas izaugsmi un darba vietu radīšanu, bankām atsākot brīvāku aizdevumu izsniegšanu reālajai ekonomikai.

Lai gan samitā izdevies apstiprināt vienošanos par banku savienību, bloka līderi uz nākamā gada nogali atlikuši lēmumu par nākamo soli ciešākā ekonomiskās politikas koordinēšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+