×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Stankevičs: Latvijas politiķiem būtu svarīgi apmeklēt jaunā pāvesta inaugurāciju

Foto - LETAFoto - LETA

Būtu svarīgi, lai Latvijas politiskās elites pārstāvji apmeklētu jaunā Romas katoļu baznīcas pāvesta inaugurācijas ceremoniju, ceturtdien intervijā LNT raidījumam 900 sekundes teica Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Latvijas katoļticīgo priekšstāvis atzinīgi novērtēja to, ka premjers un prezidents ir nosūtījuši atbalsta vēstules pāvestam Benedikta XVI, saistībā ar viņa lēmumu par amata atstāšanu. Tomēr, ja Latvijas politiskie līderi apmeklētu pāvesta inaugurācijas ceremoniju, tas parādītu, ka Latvija nav Eiropas province un ka tā ņem aktīvu dalību visas pasaules garīgajos un sabiedriskajos procesos, norādīja Stankevičs.

Viņš arī uzsvēra, ka šobrīd pasaule uzmanīgi seko līdzi izmaiņām katoļu baznīcas vadībā.

Pēc Stankeviča teiktā Romas pāvests ne vien 1,2 miljardus liela katoļticīgo garīgais līderis, bet arī citu kristīgo konfesiju priekšstāvis, kurām nav tik izteikta līdera. Tādējādi kopumā Romas pāvests ir uzskatāms par 2,2 miljardu cilvēku liela ticīgo garīgo priekšstāvi. “Viņš [pāvests] ir garīgā autoritāte visai pasaulei. Viņš ir atskaites punkts, attiecībā uz morālām un garīgām vērtībām. Lai arī pasaule ne vienmēr viņam seko un klausa, viņā ieklausās,” teica Stankevičs.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Benedikts XVI 11.februārī paziņoja par savu gaidāmo atkāpšanos. Pēc tam tiks sasaukts kardinālu konklāvs, kurš no sava vidus ievēlēs jaunu pāvestu. Benedikta XVI tituls pēc Romas pāvesta amata atstāšanas būs emeritētais pāvests Viņu joprojām varēs uzrunāt “Viņa Svētība Benedikts XVI”. Tāpat viņš varēs valkāt balto pāvesta tērpu.

Emeritētais pāvests mūža nogali pavadīs nelielā klosterī Vatikānā, nododoties lūgšanām un pārdomām.

Romas pāvests Benedikts XVI trešdien savā pēdējā ģenerālaudiencē Svētā Pētera laukumā Romā pieminēja pāvesta amatā piedzīvoto “prieku un gaišumu”, kā arī lielas grūtības, un pateicās katoļticīgajiem, ka viņi respektējuši viņa lēmumu ceturtdien atstāt pāvesta amatu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+