Sports
Futbols

“Jelgava” pussargs Kozlovs – Starkova melnajā sarakstā0


Igors Kozlovs dodas uzbrukumā.
Igors Kozlovs dodas uzbrukumā.
Foto no I. Kozlova personiskā arhīva

“Nezinu, kāds melns kaķis starp mums izskrēja,” par savām attiecībām ar Aleksandru Starkovu teic FK “Jelgava” pussargs Igors Kozlovs.

Kozlovu var droši dēvēt par aizvadītās virslīgas kārtas vērtīgāko spēlētāju, jo uzvarā pār Jūrmalas “Spartaku” (2:1) viņš guva divus vārtus ar sitieniem ārpus soda laukuma un katru ar savu kāju.

“Darba kāja man ir labā, bet arī kreisā nav tikai staigāšanai,” pasmaida Kozlovs. “Bieži, protams, nesanāk tā iesist, bet Daugavpilī pirms, šķiet, 11 gadiem izdevās. Šoreiz man vairāk patika otrie vārti, jo atnesa uzvaru un arī tehniskāk tas sitiens bija sarežģītāks, skaistāks.”

Otrie vārti bija līdzīgi tiem, kādus slavenais francūzis Zinedins Zidāns guva 2002. gadā UEFA Čempionu līgas finālā. “Tā ir nevis Zidāna, bet gan Mihaila Koņeva skola,” savu kādreizējo treneri pasveicināja 32 gadus vecais Kozlovs.

Saistītie raksti

Kozlovs sezonu iesāka FK “Liepāja”, bet pēc Aleksandra Starkova kļūšanas par galveno treneri pārcēlās uz Jelgavu. “Viņš mani pasauca un pateica, ka nespēlēšu, gribot lauzt līgumu. Burtiski piecās sekundēs visu izdarījām. Man tas nebija pārsteigums, es jau uzreiz pēc viņa apstiprināšanas pateicu, ka mani noņems, jo tāpat bija arī pirms deviņiem gadiem, kad Starkovs atnāca uz “Skonto”,” atminas Kozlovs. “Pēc tam, kad Lietuvā labi spēlēju un guvu vārtus, nebiju izlases redzeslokā, lai gan no Jelgavas, kas virslīgā atradās septītajā vietā, viņš sauca spēlētājus. Nezinu, kāds melns kaķis ieskrēja starp mums. Toreiz Rīgā centos, pat uz mājām nebraucu, bet nakšņoju bāzē. Man viņš nav teicis, kas par vainu.”

Starkova pēctecis izlasē Marians Pahars vairākas reizes izsauca Kozlovu, un četros mačos viņš bija uz rezervistu soliņa, bet laukumā netika. Pahars sezonas sākumā bija jelgavnieku galvenais treneris, bet vasarā vadības groži tika nodoti Oļega Kubareva rokās. “Smagi strādājam, tāpēc otrais puslaiks sanāk grūtāks, bet ceru, ka nākamajās spēlēs jau būsim optimālā fiziskā formā. Situācija tabulā ir tāda, ka varam pacīnīties pat par medaļām,” sezonu nenoraksta Kozlovs. Jelgavnieki kopvērtējumā ar 21 spēlē iegūtiem 23 punktiem atrodas septītajā vietā, bet trijnieks ir astoņu punktu attālumā.

 

LA.lv