Sports
Futbols

Starkovs domā tikai par uzvaru un cer uz Rudņeva atgriešanos 16

foto: LFF

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs pirms Pasaules kausa kvalifikācijas pēdējām divām spēlēm pret Fēru salām un Andoru uzskata, ka mums jāņem spēles groži savās rokās un jābeidz neveiksmju sērija.

Latvijas izlase zaudējusi deviņās spēlēs pēc kārtas un šī sērija iesākās tieši ar maču pret Fēru salām pērnā gada oktobrī Rīgā (0:2). “To spēli ietekmēja tas, ka bija diezgan daudz pārmaiņu sastāvā – Gļebs Kļuškins, Vladislavs Gutkovskis, Ivans Lukjanovs. No standartsituācijas ielaidām tieši tādēļ, ka trūka saskaņotības. Tāpat pretinieki mūs pārspēja kustībā un kaujinieciskumā,” uzskata Starkovs. Tajā spēlē sākās viņa priekšteča Mariana Pahara ēras beigas.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Latvijas izlase šajā sasaukumā būs sev neierastā lomā – centīsies spēlēt kā pirmais numurs. “Uzdevums ir tikai uzvarēt – jākontrolē bumba, jābūt agresīviem un jāgūst vārti. Uz papīra pretinieki nav tik vāji. Mums tikai Andris Vaņins var palielīties, ka spēlē spēcīgā čempionātā un visu laiku ir pamatsastāvā, vēl varbūt arī Igors Tarasovs. Jebkurā gadījumā mums nav vajadzīga papildus motivācija, ir jārevanšējas. Veselu gadu neesam uzvarējuši un tas uz visiem rada spiedienu. Mēs to pārvarēsim!” pārliecības pilns ir Starkovs. “Mums ir savi trumpji – gara auguma aizsargi, kuri māk to izmantot. Savulaik standartsituācijas bija viens no Latvijas izlases plusiem.”

Trenera iespējas variēt ar sastāvu šoreiz ietekmē gan diskvalifikācijas (Aleksandrs Solovjovs, Dāvis Indrāns), gan traumas (Kaspars Dubra pagaidām netrenējas). Paredzams, ka aizsardzības centrā Dubru aizstās Igors Tarasovs.

Starkovs bija pārsteigts par Artjoma Rudņeva lēmumu beigt karjeru un izteica pieļāvumu, ka viņš pēc laika pārdomās: “Pirms nedēļas runājām un viņš teica, ka ir problēmas ar veselību, tās risina, bet neko tādu (par karjeras beigšanu) neminēja. Domāju, ka nebeigs spēlēt, viņam ir laba profesija. Lauza līgumu ar klubu, bija arī nopietnas problēmas ģimenē, tāpēc ir vajadzīga pauze.”

Fēru salu futbolisti astoņās spēlēs ieguvuši asotņus punktus un Pasaules kausa kvalifikācijas B grupā atrodas ceturtajā vietā. Latvija ar trim punktiem ir pēdējā, sestā. Spēle Fēru salās būs sestdien, bet otrdiem mūsējie uzņems Andoru.

LA.lv