×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Starkovs: Esmu pateicīgs ārzemēs spēlējošajiem futbolistiem

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas futbola izlase rīt dosies uz Dohu, lai piektdien aizvadītu pārbaudes spēli pret Kataras valstsvienību. Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs izsaka pateicību palīgā atbraukušajiem ārzemēs spēlējošajiem futbolistiem, lai gan šī spēle nav FIFA noteiktajos datumos un viņi varēja arī neierasties.

“Izlase savācās diezgan izmainītā sastāvā. Lielākoties uzaicināti spēlētāji, kuri ikdienā spēlē Latvijas  čempionātā,” intervijā Latvijas Futbola federācijas preses dienestam teicis Starkovs, atzinīgo novērtējot leģionāru Oļega Laizāna, Denisa Ivanova, Oskara Kļavas un Kaspara Gorkša ierašanos. Piemēram, Edgars Gauračs no Krievijas 1. līgas šoreiz nolēma palikt kluba rīcībā.

“Kopumā, lai attīstītos gan spēlētāji individuāli, gan kā komanda, mums nepieciešamas pārbaudes spēles, kurās spēlētāji aug,” uzsvēra treneris. Viņš atgādināja, ka bijuši daudz gadījumu, kad spēlētājs pēc izsaukuma valstsvienībā kļūst iedomīgs un pārstāj trenēties ar pilnu atdevi. “Tomēr ir arī citi gadījumi, kā situācija, kad sākuma sastāvā debitēja 19 gadus vecais Aleksandrs Cauņa, kura karjera turpina iet pa augšupejošu līkni. Arī Vladimirs Koļisņičenko debitēja izlases sastāvā septiņpadsmit ar pusi gadu vecumā. Tā ir laba iespēja, kuru spēlētājs ir saņēmis un viņa vietā noteikti vēlētos atrasties vēl citi,” runājot par sastāvu, kurā ir pieci debitanti, teica Starkovs. Viņš jau ilgāku laiku pievēršot uzmanību Valērijam Šabalam, “Viņam vēl jāprogresē visos rādītājos, tomēr pats galvenais – redzu, ka viņš ir īsts uzbrucējs. Tādus novērtē visās valstīs un komandās. Uzaicinājums uz izlasi jāuztver kā avanss,” tā Aleksandrs Starkovs.

Atceroties zaudējumu martā izbraukumā Lihtenšteinai, Starkovs norādīja, ka neviens nav apdrošināts pret tādām neveiksmēm: “Paņemiet par piemēru Pasaules čempionātu hokejā. Kādi negaidīti rezultāti! Krievija, kā favorīte, zaudēja Francijai, vai arī Latvijas izlase, kas zaudēja trīs spēles pēc kārtas. Ļoti svarīgi ir izdarīt secinājumus, nenokārt galvas un doties uz priekšu. Pēc tādiem zaudējumiem burtiskā nozīmē nepieciešams aizvērties, turpināt strādāt treniņos un nākamajā spēlē pierādīt, ka šī neveiksme bija nejaušība. Tas, ka daudzi pēc spēles Lihtenšteinā klusēja, ir pareizi. Varu visiem līdzjutējiem apsolīt, ka mēs paši pārdzīvojam par rezultātu, bet neesam nolaiduši rokas un turpinām strādāt, lai turpinājumā būtu uzvaras.”

Divu nedēļu laikā Latvijas izlasei paredzētas trīs oficiālās spēles – piektdien pret Kataru, 28. maijā Dīsburgā pret Turciju, kā arī 7. jūnijā Rīgā Pasaules kausa kvalifikācijas mačs pret Bosniju un Hercegovinu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+