Sports
Futbols

Starkovs: Shēma ar pieciem aizsargiem ir mūsdienīga 16

foto – Zane Bitere/LETA

Latvijas futbola izlases izmantotā shēma, kurā laukumā dodas pieci aizsargi ir mūsdienīga, uzskata valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Latvijas izlase 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla priekšpēdējā mačā sestdien viesos spēlēja neizšķirti 0:0 ar Fēru salu futbolistiem, pārtraucot deviņu zaudējumu sēriju. Tiesa, Latvija pat pret šo izlasi spēlēja ar pieciem aizsargiem un pretinieki ievērojami dominēja bumbas kontrolē.

“Fēru salās nospēlējām ne tā, kā plānojām un gatavojāmies. Centra pussargiem nebija daudz iespēju spēlēt ar bumbu. Līdz ar to aizsargiem nācās veikt tālas piespēles, kas noteikti nepalīdzēja,” pirmdien preses konferencē pauda Starkovs, sakot, ka pietrūcis Edgara Vardanjana un Dāvja Indrāna, kuri daudz kustās un meklē bumbu.
“Jāatzīmē darbības aizsardzībā un vārtsarga spēle. Pozitīvi ir tas, ka apturējām garo zaudējumu sēriju. Šo spēli nezaudējām, neielaidām vārtus, neskatoties uz spiedienu, ko izjūt komanda.”

“Gribam mūsu līdzjutēju priekšā pabeigt ciklu ar uzvaru. Andora parādījusi, ka prot labi un organizēti aizsargāties. Būs jātur augsts temps visu spēli. Šādos mačos svarīgi spēlēt viens pret viens. Ceram, ka līdzjutēji mūs atbalstīs visu spēli. Komandai tas ir vajadzīgs,” cerību izteica treneris.
“Andora visos mačos spēlējusi stabili un disciplinēti, ar 100% atdevi. Pārākums tehnikā un ātrumā, uzbrukumu noslēgums būs tie faktori, kas izšķirs spēles likteni.”

Starkova vadībā šogad Latvijas izlase allaž neveiksmīgi nospēlējusi otros mačus pāris dienu laikā, tāpēc treneris izteicās, ka duelī ar Andoru sastāvā noteikti būs izmaiņas. “Daži nospēlēja ne pārāk veiksmīgi, dažiem ir vajadzīga atpūta. Tāpēc nepieciešamas izmaiņas, lai varētu izpildīt uzdevumu rītdienas mačā.”

“Nesaskatu neko sliktu shēmā ar pieciem aizsargiem. Šāda shēma labi transformējas uzbrukumu futbolā. Jebkurai shēmai ir nepieciešami atbilstoši izpildītāji. Ja pussargi labi uzbrūk, bet slikti aizsargājas, viņi šajā shēmā nevar darboties,” stāstīja Starkovs. “Manuprāt, shēma ar pieciem aizsargiem ir mūsdienīga. Žēl, ka Fēru salās nevarēja būt Vardajana, kurš būtu svarīgs elements šajā shēmā.”

Duelī ar Andoru diskvalifikācijas dēļ nepiedalīsies ilggadējais Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, kuram līdz ar to spēle pret Fēru salām bija karjerā pēdējā atlases mačos.
“Kapteinis rītdien būs Andris Vaņins, ja viņš spēlēs. Viņš viennozīmgi ir līderis laukumā,” stāstīja Starkovs, atklājot, ka Kaspars Dubra, kurš neaizbrauca uz Fēru salām, svētdien jau trenējies ar komandu. “Domāju, ka viņš būs gatavs, bet lēmumu pieņemsim pirms spēles.”

“Gatavojos spēlei, kuru gribu uzvarēt. Dod Dievs, lai arī uzvarētu un nerastos jautājumi par to, ko darīšu pēc šī cikla,” teica treneris, kurš amatā stājās vien šajā pavasarī, bet viņa vadībā valstsvienība nokritusi uz visu laiku zemāko vietu FIFA rangā.

Saistītie raksti

“Situācija ir smaga, tomēr visi gatavojamies spēlei. Visi gribam uzvarēt un parādīt saviem līdzjutējiem, vecākiem un ģimenēm, ka varam uzvarēt. Aicinu visus mūs atbalstīt,” teica Latvijas futbolists Aleksejs Višņakovs. “Andorā bija ļoti smaga spēle, tāpēc nopietni gatavojamies šim mačam. Jāizdara maksimums. Ticu saviem komandas biedriem. Esam laba un tehniska komanda, pret Andoru būs vairāk iespēju gūt vārtus.”

Latvijas izlase desmit spēlēs nav izjutusi uzvaras garšu, iepriekšējo panākumu gūstot tieši pret Andoru pērnā gada 6.septembrī, kad, pateicoties Valērija Šabalas gūtajiem vārtiem, Latvija cikla sākumā viesos uzvarēja ar 1:0. Blāvais sniegums Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā Latvijai licis nokrist līdz rekordzemajai 148.vietai.

LA.lv