Sports
Futbols

Starkovs sola: izlasē būs tie, kuri to gatavi pārstāvēt jebkurā brīdī0


Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.
Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Latvijas futbola valstsvienības galvenajam trenerim Aleksandram Starkovam, izvēloties tos futbolistus, kuri palīdzēs martā gaidāmajās pārbaudes spēlēs, viens no kritērijiem būs, vai viņi gatavi pārstāvēt izlasi jebkurā brīdī.

Nākamos mačus Latvija aizvadīs marta beigās, Spānijā tiekoties ar Fēru salām un viesos spēkojoties ar Gibraltāru.

Latvijas futbola izlase februāra sākumā neoficiālajā pārbaudes spēlē Turcijas pilsētā Antaljā ar rezultātu 0:1 zaudēja Dienvidkorejas valstsvienībai, kas šovasar piedalīsies Pasaules kausa finālturnīrā.

Uz valstsvienību netika palaisti daži leģionāri, kuriem drīzumā bija gaidāms sezonas sākums, kā arī savus futbolistus nelaida pašmāju vienības RFS un “Riga”.

“Pirms spēlēm martā izsaukšu, pēc manām domām, spēcīgākos futbolistus. Šajā kategorijā ietilpst daudzi ietekmējošie faktori – par ko spēlētājs vispār domā, kāda būs viņa fiziskā un tehniskā gatavība, vai futbolists ir gatavs pārstāvēt valstsvienību jebkurā brīdī… Arī šāda situācija, kas radās pirms spēles ar Dienvidkoreju, dod noteiktu vielu pārdomām. Šobrīd nevēlos nevienu vainot. Vienkārši skatos uz faktiem un notikumu attīstību,” Latvijas Futbola federācija (LFF) citē Starkova teikto.

“Attiecībā uz tiem klubiem, kas nepalaida spēlētājus – to vidū ir gan pašmāju, gan ārzemju klubi. Nevēlos nevienu mācīt! Pirmkārt, esmu treneris. Nevēlos kritizēt nedz klubu vadību, nedz savus kolēģus – trenerus. Beigu beigās tas bija viņu lēmums. Arī es savulaik biju treneris vairākos klubos un ar šādu situāciju esmu saskāries. Tādā brīdī personīgi es rīkotos un esmu rīkojies citādāk,” atklāja Starkovs.

Viņš kā piemēru min iepriekšējo divu desmitgažu valstsvienības futbolistus.
“Kad mūsu valstsvienības spēlētāji vēl tikai sāka uzņemt pieredzi un meistarību gan caur uzvarām, gan zaudējumiem, gan caur smagām slodzēm, 1999.gada jūnijā saņēmām piedāvājumu doties uz pārbaudes spēli Brazīlijā. Arī toreiz tie nebija FIFA oficiālo valstsvienības spēļu datumi, taču Latvijas futbolistiem šī spēle bija īsti svētki. Domāju, ka pēc četriem gadiem, kad iekļuvām Eiropas čempionāta finālturnīrā, tas notika, tostarp, pateicoties arī šai spēlei pret Brazīliju. Jo uzspēlēt pret brazīliešiem mums kā komandai deva ļoti lielu pieredzi. Neizmantot šādu iespēju noteikti būtu muļķīgi,” atcerējās Starkovs.

“Iedomāsimies situāciju, ja, piemēram, kāda no Pasaules kausa finālturnīra dalībniecēm mums tagad piedāvātu iespēju aizvadīt pārbaudes spēli ārpus FIFA datumiem neilgi pirms finālturnīra, ko mēs, tostarp, federācijas un klubu vadītāji darītu šādā situācijā? Vai mums būtu jāpiekrīt šādam sparingam? Vai tā mums būtu vērtīga spēle vai arī nodarītu kaitējumu? Personīgi man ir viennozīmīga atbilde,” retoriski jautā Starkovs.

Saistītie raksti

Viņš uzsver, ka Latvijas izlasei jāizmanto šādas iespējas, lai vairotu savu futbolistu individuālo un komandas kopējo meistarību.

“Tādiem spēlētājiem kā Dāvis Indrāns, Jevgeņijs Kazačoks, Vitālijs Jagodinskis un citiem šādas spēles ir ļoti svarīgas. Arī pagājušajā gadā par šo tēmu jau izteicos, proti, varbūt mēs arī varētu mierīgi iztikt bez pārbaudes spēlēm novembrī un februārī… Taču uzskatu, ka tā būtu kaitnieciska pozīcija. Mums ir jāspēlē. Kā treneris esmu vienmēr bijis ieinteresēts, lai valstsvienības vadošo futbolistu kodols spēlēs allaž būtu kopā. Bez vadošajiem futbolistiem šoreiz tā bija cita komanda. Lai arī mēs piekāpāmies Dienvidkorejai, tomēr esmu pateicīgs saviem futbolistiem. Šis bija zaudējums ar pozitīvu nokrāsu. Futbolisti mačā pret Dienvidkoreju noteiktās epizodēs parādīja vīrišķību, meistarību un raksturu,” stāstīja Starkovs.

LA.lv