×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Starkovs: Sports ir ārpus politikas un vēstures

LETALETA

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs pēc otrdien Rīgā  izcīnītās uzvaras Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē pār Lihtenšteinu atzina, ka “valodas lieta” komandu pat sapurinājusi un devusi papildus spēkus pārvarēt neveiksmju joslu.

Latvija uzvarēja Lihtenšteinu ar 2:0, izcīnot pirmos trīs punktus kvalifikācijas turnīrā. Iepriekšējās trīs spēlēs mūsējie bija zaudējuši.

“Paldies komandai un līdzjutējiem. Komandā bija un ir laba, draudzīga atmosfēra,” uzsvēra Starkovs. “Tika uztaisīts liels troksnis ne no kā. Rudņevs Latvijas izlasei dod daudz laba un varbūt neuzmanīgi izteicās par to [latviešu valodu]. Katram ir savs viedoklis, bet uz atmosfēru izlasē tas neatstāja nekādu iespaidu. Gorkšs  tieši Rudņevu atbalstīja visvairāk. Mums kolektīvā vispār nav bijis nekādu problēmu. Jebkur citur rodas dažādas problēmas, bet mums nav, un par to es esmu ļoti pateicīgs spēlētājiem un Latvijas futbola federācijas vadībai. Sports ir ārpus politikas, vēstures un savstarpējām attiecībām.”

Runājot par spēli, viņš norādīja, ka Lihtenšteina prot aizsargāties un spēlēt ar bumbu. Uzdevums bijis uzspiest cīņu, lai viņi nogurst, un pirmā puslaika otrajā daļa tas nesa rezultātu. Treneris uzslavēja Vladimiru Kamešu, kurš kvalifikācijas turnīros pirmo reizi devās laukumā sākumsastāvā, un iesita ļoti svarīgos pirmos vārtus, pēc kuriem mums jau bija vieglāk spēlēt. “Pretiniekiem mēs praktiski neļāvām izveidot nevienu reālu momentu,” piebilda treneris.

“Par ciklu kopumā, ja teikšu, ka cīnīsimies par pirmajām divām vietām grupām, tad jūs [žurnālisti] pasmiesieties, bet mēs gribam cīnīties par uzvaru katrā spēlē. Kāda vieta beigās iznāks redzēsim, bet svarīgi nekad nenolaist rokas,” uzskata Latvijas izlases vadītājs.

Starkovs arī atklāja, ka ir variants novembrī Latvijas izlasei aizvadīt kādu pārbaudes spēli, jo nākamā cīņa PK kvalifikācijas turnīrā būs tikai martā, taču tā kā iespējamais pretinieks par visiem 100 procentiem vēl nav zināms, treneris pagaidām nevēlējās afišēt potenciālo sāncensi.

Savukārt Lihtenšteinas izlases galvenais treneris Hans Peters Caugs neslēpa, ka Latvija uzvarējusi pelnīti. “Gatavojāmies, ka nebūs viegla spēle, taču arī man savai komandai jāsaka liels kompliments, jo visu maču viņi spēlēja labi un cīnījās savu spēju robežās,” savu komandu slavēja treneris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+