×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Stārķu loma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Stārķi” diezin vai paliks mūsdienu animācijas vēsturē kā darbs, kas paveicis ko būtisku sava žanra robežās, taču tā ir gaumīga izklaides filma ģimenēm un pieskaras jautājumiem, ar kuriem sastopas teju ikviens mūsdienu steigā dzīvojošais.

Kaut gandrīz divus gadu desmitus stārķi vairs nepiegādā bērnus, bet kļuvuši par internetveikala kurjeriem, “bērnu taisīšanas” sistēmā radītā kļūda atkal visu noliek savās vietās. Smiekliem un spraigiem piedzīvojumiem bagātu atklāsmes ceļu nostaigā Hanters juniors un Tulpe, kuri nolēmuši pieļauto kļūdu vērst par labu un simpātisku mazulīti, nevienam nezinot, nogādāt pie vecākiem. Tikmēr Neits ir pārliecināts: ja viņam izdosies uzbūvēt laukumiņu, kur nosēsties stārķim, viņam būs brālītis, ar kuru spēlēties, un tad gan jau no darbiem beidzot atrautos arī viņa mūždien aizņemtie vecāki, kuri klientiem nebeidz atgādināt, ka drīkst zvanīt jebkurā diennakts laikā – pat Ziemassvētkos. Savukārt jau diezgan solīda vecuma stārķis Džaspers, ko apkārtējie uzskata par jukušu, jau 18 gadus nespēj samierināties, ka viņam sirdī iekritušais bēbis tomēr bija jāatdod īstajai ģimenei…

Šiem stāstiem, protams, ir lemts satikties, un tas noticis animācijas filmā “Stārķi”, kas, atceroties “LEGO filmas” milzīgos kases panākumus – ieņēmumi gandrīz astoņkārtīgi pārsniedza 60 miljonu budžetu –, mēģina vēlreiz notvert zelta olas dējošo vistiņu. Par režiju atbildīgs ir Nikolass Stollers, kurš gan pazīstams ar labas gaumes ietvaros neietilpstošām komēdijām (arī “Sliktie kaimiņi” un “Sliktie kaimiņi 2”), taču šoreiz viņš, protams, izticis bez zemjostas jokiem un tamlīdzīgām nejēdzībām, jo “Stārķi” ir ģimenes filma, un tās, kā zināms, pelna labu kasi, nodrošinot resursus arī ne tik komerciāliem projektiem.

“Stārķu” filma ir asprātīga – visslavenākajai vāverei Skretam no “Ledus laikmeta” uzradušies konkurētspējīgi sāncenši vilku bara veidolā –, kā arī runā par mūsdienu mūždien steidzīgās pasaules tēmām, jo, ja jau Neita vecāki nebūtu aizņemti darbos, viņi rūpētos par savu puisēnu, nebūtu ieurbušies telefonos, planšetēs un datora ekrānos. Taču sīkumos autori neiedziļinās, zaudējot stāsta dziļumu, taču tas arī netiek prasīts – aizraujoša izklaide gan. Un, ja pēc filmas noskatīšanās vecāki pievērsīsies saviem bērniem, tas nozīmē, ka “Stārķi” varēs svinēt uzvaru.

 

UZZIŅA:

“Stārķi”/”Storks”

ASV, 2016.

Režisori: Nikolass Stollers, Dags Svītlends

Lomas oriģinālvalodā ieskaņojuši: Endijs Sembergs, Keitija Krauna, Kelsijs Grammers, Dženifera Anistone, Tajs Barels, Denijs Treho; filma dublēta latviešu un krievu valodā.

No 30. septembra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+