Kultūra
Māksla

Staro Liepāja: muzeja fasādi divus vakarus rotās Elitas Patmalnieces gleznu tēli0

Publicitātes foto

Divus vakarus, 20. un 21. novembrī, laikā no plkst. 17 līdz 23 Liepājas muzeja fasādi rotās multimediālā uzvedumā atdzīvojušies mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznu tēli, LA.lv uzzināja muzejā.

Arī krāšņā mākslinieces personālizstāde “Nomoda sapņi” apmeklētājiem gan šovakar pēc atklāšanas, gan rītvakar būs skatāma līdz plkst. 23.

Multimediālajam uzvedumam, kuram dots nosaukums “Brīdis pirms sapņa”, palīdzējusi atdzīvoties tā radošā komanda – uzveduma režisore Ilze Brīnums un Mārcis Gulbis.

Mākslinieces Elitas Patmalnieces darbi vērotājam ļauj iegrimt tajos, saplūst ar darbu un iejusties neparastā nomoda sapņa pasaulē. Mākslinieces iespaidīgā krāsaino un dzīvespriecīgo darbu kolekcija ir kļuvusi par pamatu video stāstam, kuru papildinās gaismas, lāzeri, dūmi un dažādi speciālie efekti.

Saistītie raksti

“Es esmu pārliecināta, ka cilvēkiem viss šis šķitīs trakoti interesanti. Gribu, lai viņi pēc uzveduma dodas projām uzlādēti, priecīgi par dzīvi un aizmirst drūmo ziemu un tumsu. Dzīve taču ir tik skaista un interesanta,” par uzvedumu saka māksliniece Elita Patmalniece.

Liepājnieku un pilsētas viesu acis uzvedums priecēs, pateicoties Liepājas muzeja sadarbībai ar Liepājas Kultūras pārvaldi un instalācijas nodrošinātāju “UNTITLED originals”. Savukārt Elitas Patmalnieces izstāde “Nomoda sapņi” Liepājas muzejā tapuši ar Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.

LA.lv