×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

“Staro Rīga” laikā galvaspilsētā viesosies “Gaismas cirks”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Gaismas cirks" jau pabijis dažādos gaismas festivālos pasaulē, bet Rīgai tiek personalizēts ar vairākiem pilsētai raksturīgiem tēliem – Melno kaķi, Sv. Pētera baznīcas Zelta gaili un Rīgas bebru.

Viens no lielākajiem un tehniski iespaidīgākajiem gaismas festivāla “Staro Rīga 2014” objektiem būs portugāļu kompānijas “Ocubo” veidotais “Gaismas cirks”, kas piecus festivāla vakarus priecēs rīdziniekus un pilsētas viesus uz viesnīcas “Astor Riga Hotel&Conference” (Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 10) fasādes, portālam LA.lv pastāstīja Rīga 2014 komunikāciju speciāliste Linda Pastare.

“Pilsēta ir tumša, klusa, mēness virs tās ir skumjš, bet, ierodoties cirkam, visi pēkšņi kļūst priecīgāki, uzaust gaisma!” par gaismas priekšnesumu stāsta Karola Purnelle no kompānijas “Ocubo”. Šis objekts jau pabijis dažādos gaismas festivālos pasaulē, bet Rīgai tiek personalizēts ar vairākiem pilsētai raksturīgiem tēliem – Melno kaķi, Sv. Pētera baznīcas Zelta gaili un Rīgas bebru. Īpaša vieta “Gaismas cirkā” ierādīta Rīgas kultūras gada partnerpilsētai Siguldai un tās iedzīvotājiem.

Fantāzijas cirka publiku veidota sadarbībā ar “Rīga 2014” partnerpilsētu Siguldu – sabiedrībā pazīstami siguldieši smiesies, priecāsies, baidīsies un brīnīsies uz tumši sarkanās viesnīcas ēkas fasādes, tādējādi iekļaujoties gaismas cirka priekšnesumā. Kopumā tie ir 24 siguldieši, gan pazīstami sportisti un mūziķi, gan sabiedrībā zināmi cilvēki, kuriem bijusi liela loma Siguldas kultūras procesos. Filmēšanas un fotografēšanas procesā, kas notika Siguldā, fotogrāfa Jura Kilkuta vadībā aktīvi iesaistījās arī personību ģimenes. Tādēļ “cirka publikas” vecuma amplitūda ir no diviem līdz 85 gadiem.

“Ocubo” pārstāve īpaši priecājas par izvēlēto ēku – 2012. gadā restaurēto 19. gadsimta eklektikas stilā ieturēto celtni, kurā savu mājvietu ir radusi viesnīca “Astor Riga Hotel&Conference”. “Mums ļoti patika izvēlētā ēka, tā ir sarkanā, spēcīgā krāsā. Veidojot video montāžu, ēkas arhitektūra ir ļoti svarīga. Vari ar to spēlēties, un ir jātiek galā ar tās arhitektoniskajiem elementiem,” skaidro māksliniece.

“Staro Rīga 2014” izpildproducents Mārcis Gulbis “Gaismas cirku” novērtē kā vienu no šā gada lielākajiem festivāla objektiem, kas spilgti ilustrē kopējo šā gada “Staro Rīga” sajūtu. “Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā šis festivāls veic milzu lēcienu savā attīstībā un kļūst par patiešām lielu spēlētāju starp šāda veida starptautiskiem pasākumiem. Mums ir izdevies uz Latviju atvest lielāko daļu no šobrīd pasaulē atzītākajiem māksliniekiem, kas strādā ar gaismas objektiem,” pauž Mārcis Gulbis.

Kļūstot par gaismas festivāla partneri, viesnīca “Astor Riga Hotel&Conference”, izmitinās ārvalstu māksliniekus un festivāla laikā būs aktīva dalībnieku pulcēšanās vieta. “Staro Rīga 2014” laikā viesnīcas “Astor” restorāns piedāvās īpašu ēdienkarti, kā arī āra bufeti, kur iegādāties siltās uzkodas un dzērienus, stāsta Pastare.

Jau ziņots, ka šogad gaismas festivāls “Staro Rīga 2014” notiks no 14. līdz 18. novembrim ik vakaru no plkst.18 līdz 23. Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā, piedzīvojot pozitīvu force majeure, gaismas festivāls pirmoreiz piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati, un vērienīgā līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls” aicina ikvienu rīdzinieku iesaistīties pilsētas izgaismošanā.

Festivālam “Staro Rīga” top “Gaismas cirks”: https://www.youtube.com/watch?v=_88az9arFK8

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+