×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

“Staro Rīga” laikā iedegsies 80 gaismas objektu

Foto - LETAFoto - LETA

Gaismas festivālā “Staro Rīga” iedegsies teju 80 gaismas objektu, aģentūru BNS informēja “Nodibinājuma Rīga 2014” pārstāve Renāte Franke. “Staro Rīga” notiks jau piekto reizi – četrus vakarus no 15. līdz 18.novembrim.

Šā gada festivāla tēma un aicinājums ir doties gaismas jeb patiesu vērtību meklējumos, trešdien uzsvēra nodibinājuma vadītāja un festivāla idejas autore Diāna Čivle.

Īpaša uzmanība šogad pievērsta festivāla apmeklētāju līdzdalībai, jo vairāki objekti nebūs iespējami un iedomājami bez apmeklētāju iesaistes. “Skatītāji tiks aicināti salikt vērtības pa plauktiņiem, ieraudzīt savas dvēseles īpašo starojumu, uzgleznot mākslas darbu vai izkrāsot mašīnu,” teica Čivle.

Gaismas objekti iedegsies ik vakaru no plkst.18 līdz līdz 23.

Īpaša festivāla diena būs 17.novembris, kad, pievienojoties starptautiskai akcijai, festivālā tiks atzīmēta Starptautiskā priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. 17.novembrī kopā ar Pārdaugavas izpilddirekciju tiks īstenota arī unikāla akcija pie Mārupītes dīķa, kad ikviens ir aicināts atnest jebkādu gaismas objektu – spuldzīti, lāpu, laternu un kopīgi izveidot objektu “Pagarinātā diena”.

17.novembrī tiks izgaismots arī Vanšu tilts. Šis ir viens no objektiem, kas paliks arī pēc festivāla noslēguma un pilsētu krāšņos ilgtermiņā, jo apgaismes ķermeņus pilsētai dāvinājis “Latvijas tilts”. Ilgtermiņā paliks arī Rīgas Doma baznīcas vitrāžu izgaismojums, Saules pulkstenis – Origo Universi laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” un ar ielu vingrošanas rīkiem aprīkota vieta Stabu ielā.

Turpinot Eiropas kultūras galvaspilsētas radoši informatīvās telpas tradīcijas, Rīgas centrā pie Raiņa pieminekļa festivāla “Staro Rīga” laikā darbosies “Esplanāde 2014” kā centrālais informācijas punkts, kurā ikviens varēs saņemt objektu karti un programmu, uzzināt visu par festivāla īpašajiem notikumiem, sabiedriskā transporta kustību un laika ziņām, kā arī lietot “Lattelecom” bezmaksas “wi-fi”. Arī pie “Laimas” pulksteņa un Rātslaukumā darbosies 1188 informācijas centri.

Arī šogad būs sadarbības partneru objektu programma. Viens no gaismas objektiem atradīsies lidostā “Rīga”, savukārt kafejnīcu maršruta gaismas objekti turpinās starot līdz nākamā gada 1. janvārim.

Festivālu finansē Rīgas dome, festivāla partneris ir “Lattelecom”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+