Kultūra
Māksla

Staros Sabiles Vīna kalns 0

Foto: Fotolia

Šajā nedēļas nogalē festivāla “Latvijas Goda aplis” ietvaros Sabiles Vīna kalns pārtaps par gaismas objektu, jo mākslinieks Andris Millers, Sabiles kultūras nama vadītāja Gerda Zeberiņa un gaismu mākslinieks Jānis Pētersons ar gaismu un vizualizācijas palīdzību iecerējuši parādīt stāstu par Sabiles Vīna kalna rašanās vēsturi, LA.lv uzzināja novada domē.

Tā būs uz patiesiem faktiem balstīta animācija ar humora devu – ar animāciju palīdzību tiks izstāstīta Sabiles Vīna kalna vēsture, un ikviens varēs izbaudīt līdz šim Sabilē neredzētas gaismu spēles. Par gaismas objektu pārtaps pat Vīna kalna biļešu tirgotavas būdiņa, sola rīkotāji.

Sabiles Vīna kalns staros 9. decembrī no plkst. 17 līdz 21, ar vairākiem izrādīšanas seansiem.

Festivālu “Latvijas Goda aplis” visā Latvijā organizē biedrība “Staro 100”, kas projektam piešķir lielāko finansējuma daļu, savukārt atlikušo finansējumu Sabiles kultūras nams ieguvis, piedaloties Talsu novada kultūras projektu konkursā. Festivāls “Latvijas Goda aplis” notiks visā Latvijā, sākot no šī gada novembra līdz 2018. gada novembrim, aicinot vietējos iedzīvotājus iesaistīties kopīgā Latvijas simtgades svinēšanā. Latvijas pagasti un pilsētas apvienosies vērienīgā Latvijas koprades gaismas projektā “Staro Latvija”.

Festivāla ietvaros īpašs gods tiks izrādīts pilsētas Goda saimniekiem un Goda viesiem. Sabilē Goda saimnieku lomā iejutīsies “Sabiles sidrs” saimnieki Baiba un Aldis Circeņi, kuri kā Goda viesus savā “Sidra namā” uzņems tēlnieku Ojāru Arvīdu Feldbergu, mākslinieku Andri Milleru, Sabiles kultūras nama vadītāju Gerdu Zeberiņu un citus tuvākus un tālākus ciemiņus.

LA.lv