×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Starp ārvalstu uzņēmēju nolaupītājiem atpazīst parādu piedzinējus (2)

"Arvik" mājaslapa"Arvik" mājaslapa

Starp septiņām personām, kuras Valsts policija aizturējusi aizdomās par divu ārvalstu uzņēmēju nolaupīšanu, atpazīti divi parādu piedziņas kompānijas “Arvik” darbinieki.

Jau īsi pēc aizturēto personu fotoattēlu publiskošanas, sociālā tīkla “Facebook” izmantotāji atpazina “Arvik” darbiniekus. Kompānijas mājaslapā redzamas abu vīriešu fotogrāfijas.

Aģentūra BNS ziņoja, ka Rīgā nolaupīti divi ārvalstu uzņēmēji, saistībā ar notikušo aizturētas septiņas personas – to aģentūrai BNS pavēstīja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Pagājušajā piektdienā Rīgā pie kādas viesnīcas vairāki vīrieši nolaupīja divus ārvalstu – Zviedrijas un Īrijas – uzņēmējus. Īsi pēc personu nolaupīšanas Valsts policija (VP) realizēja iespaidīgu aizturēšanas operāciju, kurā bija iesaistīti gan kriminālpolicijas darbinieki, gan specvienību kaujinieki.

Policijai ir pamatotas aizdomas, ka no aizturēto vīriešu pretlikumīgajām darbībām cietuši arī citi.

Veicot sistemātisku darbu organizētās noziedzības apkarošanā, VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieku uzmanības lokā nonāca septiņu personu grupa, un tika noskaidrots, ka šā gada 11.septembrī viņi Rīgā netālu no kādas viesnīcas varētu būt nolaupījuši divus ārvalstu uzņēmējus.

Izmeklētāji uzreiz piesaistīja VP pretterorisma vienību “Omega”, VP Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljonu, kā arī vairākus kriminālpolicijas darbiniekus, un tajā pašā dienā vērienīgā aizturēšanas operācijā pārtvēra uzbrucēju automašīnas brīdī, kad nolaupītie uzņēmēji tika transportēti. Visi septiņi uzbrucēji tika aizturēti, un pie viņiem tika atrasts policista formastērps, bruņu veste, traumatiskais ierocis un viltota policista apliecība.

Noskaidrots, ka noziedzīgās grupas dalībnieki pārģērbušies par policistiem un pie kādas viesnīcas Rīgā imitējuši aizturēšanu – rokudzelžos saslēguši divus ārvalstu uzņēmējus un, izmantojot šaujamieroci, likuši tiem sēsties savās automašīnās. Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecina, ka nolaupīšanas mērķis, iespējams, bijusi naudas izspiešana, taču precīzs nozieguma motīvs tiks noskaidrots izmeklēšanā.

Aizturētie ir 26 – 56 gadus veci vīrieši, viņu vidū ir arī noziedzīgajā vidē plaši pazīstamas personas ar lielu ietekmi uz Latvijas kriminālajām aprindām. Daļa no aizturētajiem jau agrāk sodīti par līdzīgiem noziegumiem, pieciem no viņiem tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Šobrīd pret vīriešiem uzsākts kriminālprocess par personu nolaupīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Likumā par šādu noziegumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. personas nolaupīšana -3 gadi!!! Baidieties ! HA-HA -ha

  2. Ir jau jocīgi ka PARĀDU piedziņas kopānijā VAR strādāt IEPRIEKŠ sodīti ĻAUDIS ! Tas ir jautājums pēc būtības mūsu Iekšlietu, TIESLIETU ministrijai un politiķiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+