Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
31. oktobris, 2015
Drukāt

Starp Baltijas jūras austrumu ostām Rīga ierindojas ceturtajā vietā (1)

Foto-LETAFoto-LETA

No Baltijas jūras austrumu krasta ostām visvairāk kravu šī gada deviņos mēnešos pārkrauts trīs Krievijas ostās – Ustjlugā, Primorskā un Sanktpēterburgā, savukārt ceturtajā vietā ierindojusies Rīga, liecina ostu statistika.

Ustjlugā pārkrauti 64,9 miljoni tonnu, un tas ir par 15,6% vairāk nekā pērn analoģiskā laika periodā. Primorskā pārkrauti 43,8 miljoni tonnu, un tas ir par 5,3% vairāk nekā pērn, bet Sanktpēterburgā – 38,9 miljoni tonnu, kas ir par 16% mazāk nekā pērn analoģiskā periodā. Rīgā savukārt pārkrauti 30 miljoni tonnu, un tas ir 0,1% mazāk nekā pērn.

Tālāk seko Klaipēdas osta ar 28,9 miljoniem tonnu, Ventspils – ar 17,6 miljoniem tonnu un Tallina – ar 17 miljoniem tonnu. Ja Klaipēdas ostā deviņos mēnešos ir fiksēts pieaugums 9,3% apmērā, tad Ventspilī un Tallinā ir pamatīgs kritums, attiecīgi 14,3% un 21%.

Kopumā Baltijas jūras austrumu piekrastē pārkrauti 275 miljoni tonnu, un tas ir par 0,5% mazāk nekā pērn.

Kā ziņots, šī gada deviņos mēnešos Latvijas ostās pārkrauts par 5,1% mazāk kravu, liecina Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta apkopotie dati. Deviņos mēnešos Latvijas ostu kravu apgrozījums bija 52,71 miljons tonnu, pērn atbilstošā periodā – 55,54 miljoni tonnu. Rīgas ostā pārkrauti 30,03 miljoni tonnu kravu, un salīdzinājumā ar atbilstošu periodu pērn tas ir 0,1% samazinājums. Ventspils ostā kravas pārkrautas par 14,3% mazāk – šogad deviņos mēnešos pārkrauti 17,66 miljoni tonnu, bet pērn trīs ceturkšņos – 20,6 miljoni tonnu. Liepājas ostā deviņos mēnešos pārkrauti 3,96 miljoni tonnu kravu, un tas ir par 7,2% vairāk nekā pagājušajā gadā deviņos mēnešos, kad pārkrauti 3,7 miljoni tonnu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Svarīgi ir nevis cik tonnu ir pārkrauts, bet kāda ir bijusi peļņa.

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+