×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Starp Centrāleiropas inovāciju līderiem arī latvieši, tostarp “infogr.am” un “manabalss.lv”

Leiterts2-ak

Kopā ar ''infogr.am'' komandu.

“Res Publica” sadarbībā ar “Visegrad Fund”, “Google”, “Financial Times” un citām institūcijām no Centrāleiropas un Austrumeiropas, to skaitā arī Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO), ir publiskojuši sarakstu ar 100 reģiona līderiem inovāciju jomā. To vidū ir arī pieci inovatori no Latvijas, informē LATO projektu vadītāja Lelde Mencendorfa.

“New Europe 100” saraksts radīts kā daļa no kampaņas, kuras mērķis bija inovāciju veicināšana, atpazīstot tās personības, kuras ir pozitīvu pārmaiņu dzinējspēks Centrāleiropā un Austrumeiropā. “New Europe 100” kandidāti varēja būt visi tie indivīdi un komandas, kas izmanto jaunākās tehnikas attiecīgi pārstāvētajās industrijās un ar savām aktivitātēm pozitīvā veidā ietekmējuši ekonomikas, zinātnes un kultūras jomas, kā arī lokālās kopienas.

Mencendorfa atzīmē, ka pārstāvēto jomu klāsts ir visai plašs – bizness, sabiedriskais sektors vai politika, mediji un kultūra, kā arī zinātne. Visi sarakstā iekļautie inovatori ir iepazīstinājuši sabiedrību ar idejām, kurām piemīt potenciāls rast risinājumu nopietnām problēmām sabiedrībā, kā arī ar aktivitātēm, kuras ir vērā ņemami ietekmējušas vai nākotnē ietekmēs norises vietējā un globālā mērogā.

Starp 100 izcilajiem inovatoriem vairums pārstāv Poliju. Slovākija tiek pārstāvēta ar 16 pārstāvjiem, Čehija – 14, Ungārija – 8, Bulgārija – 6, Latvija, Igaunija, Ukraina – katrā pa pieciem pārstāvjiem, Lietuva – 4, Rumānija – 3, Baltkrievija – 2, Azerbaidžāna un Horvātija – pa vienam pārstāvim no katras valsts. Vidējais inovāciju līdera vecums ir 35 gadi.

“New Europe 100” sarakstā iekļautie Latvijas pārstāvji ir “Creative Mobile” valdes priekšsēdētājs un “manabalss.lv” dibinātājs Kristofs Blaus, Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” dibinātāja un direktore Inga Sprinģe, Latvijas IT klastera izpilddirektore Lilita Sparāne, “Conelum” valdes priekšsēdētājs Antons Adamovičs, kā arī “infogr.am” dibinātāji Uldis Leiterts, Raimonds Kaže un Alise Semjonova.

“Saraksta izstrādei esam veltījuši aptuveni gadu. Mēs bijām ieinteresēti atrast tos dažādu profesiju inovatorus, kuri šodien lemj par to, kāda būs rītdiena. Pateicoties viņiem, mēs esam atklājuši, ka, neskatoties uz stereotipiem, mūsu reģionam ir daudz ko piedāvāt. Varētu pat teikt, ka uzplaukums ir noticis jau pēdējos 25 gadus – laikā, kad Centrāleiropa sāka no tukšas vietas un joprojām turpina augt,” atzīmē “New Europe 100” veidotāji.

Kandidātus projektam nominēja tā organizatori, piedaloties partneriem, piemēram, pētījumu centriem, bezpeļņas organizācijām un ekspertiem no visām Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+