×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

Starp debesskrāpjiem kā mājās. Ņujorka (2)

Foto - Signe ProlaFoto - Signe Prola
Der zināt: 

• Kad doties uz Ņujorku? – pavasarī vai agrā rudenī. Martā gaiss iesila pat līdz +25 grādiem, septembrī ir patīkami silts, bet vasarā Ņujorkā ir neizturami karsti.
• Aviobiļešu cenas martā ir ~380 eiro vienai personai (turp un atpakaļ) Izvēlējos lidot ar "Finnair" – tikai viena neilga pārsēšanās Helsinkos – ātri, ērti un lēti.
• Pārvietojoties ar metro, iesaku iegādāties metro karti. Tas ir daudz izdevīgāk, nekā katru reizi pirkt biļeti atsevišķi.
• Ņujorku no augšas labāk apskatīt, uzbraucot Rokfellera centra skatu laukumā. "Empire State Building" skatu laukums atrodas augstāk, bet no tā nepaveras tik pasakains skats. Paši ņujorkieši labāk iesaka Rokfellera skatu laukumu.
• Aicinu pēc iespējas vairāk pārvietoties kājām – uz katra stūra ir kaut kas apbrīnas vērts.

Es aizveru acis un esmu Ņujorkā – joprojām – tikai domās, bet tomēr. Nekad nevarētu iztēloties, ka šī biedējoši lielā pilsēta būs vieta, kurai piederēs mana sirds.

Pirmie iespaidi

Dzīve aicināja uz pārmaiņām, bakalaura darbs spieda ne tikai prātu, bet arī sirdi – bija jādodas prom. Uzrakstīju draudzenei īsziņu: “Gribi braukt ar mani uz Ņujorku?” Viņa atbildēja: “Gribu!” Tā pāris dienu laikā nopirkām biļetes un sākām plānot sapņu ceļojumu.

Atzīšos – neesmu lielu pilsētu cienītāja. Uzaugusi Jūrmalā, kad tā bija klusa ne tikai dziļā ziemā, bet arī vasaras karstumā. Es ilgi domāju, ka tādas pilsētas mani neuzrunā – kļūda…

Ir 5. marta vakars. Mēs abas ar saviem milzīgajiem koferiem bijām tik tikko izrāpušās no metro, ar lielām grūtībām smagās somas uzvilkušas pa kāpnēm no pazemes uz lielpilsētas ielas. Pirmais, ko redzu, ir “Empire State Building” – varenākā celtne Ņujorkā. Atrodamies pie “Madisson Square Garden”, kur tūlīt laukumā izies mūsu Kristaps Porziņģis. Mums priekšā netāls ceļš līdz naktsmājām, bet visu apgrūtina cilvēku burzma, koferus dabūt cauri pūlim ir gandrīz neiespējami. Tā spiežoties visiem cauri, esam klāt, priekšā 35 stāvus augsts brauciens ar liftu – kājas nedaudz ļimst, bet tas skats, ienākot dzīvoklī, nomierina. Lēnām satumst, augstceltņu logos sāk iedegties gaismiņas, un es, mēteli nenovilkusi, stāvu un nespēju pakustēties. Man nav ne jausmas, cik ilgi vēroju skatu, kurš vēl tagad, aizverot acis, mani pavada iemiegot. Pasakains skaistums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies par skaistajām emocijām lasot šo stāstu! Jutu, ka lasot smaidu. Skaisti un ļoti iedvesmojoši! Arī es tagad vēlos aizbraukt uz Ņujorku!

  2. Ko vēl autore pirms Ņujorkas redzējusi?

Draugiem Facebook Twitter Google+