×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Starp dzīvajiem da Vinči dzimtas pēctečiem – arī slavenais režisors Dzefirelli

Foto: Wikimedia Commons un EPAFoto: Wikimedia Commons un EPA

Režisors Franko Dzefirelli un viņa Renesanses radinieks Leonardo da Vinči.

Vēsturnieki Aņjēze Sabato un Alesandro Vecozi identificējuši 35 pašlaik dzīvojošus slavenā Renesanses ģēnija Leonardo da Vinči radiniekus, kas visi dzīvo Toskānā, raksta “Discovery”.

Vēsturnieki ceturtdien preses konferencē norādīja, ka uzmeklējuši Leonardo tēva, Florences jurista Pjetro da Vinči pēctečus, pa vienam vien. Pamatdokuments, no kā abi pētnieki vadījušies, bija da Vinči vectēva Antonio atstātie dokumenti, kuros Leonardo ierakstīts kā Pjetro dēls, neminot mātes vārdu.

Viņa minēta kādā citā Antonio dokumentā kā Katerina, Ahtabrigas di Pjero del Vačas da Vinči sieva. Pētnieki usver, ka Leonardo ārlaulības statuss vēl vairāk apgrūtinājis pēcteču meklējumus.

Starp Renesanses mākslas un inženierzinātnes ģēnija dzīvajiem radiniekiem ir arhitekts, konditorejas šefpavārs, grāmatvedis, pensionēts kalējs, kā arī ievērojamais Itālijas režisors un operas režisors Franko Dzefirelli.

Viens no da Vinči dzimtas turpinātājiem, Džovanni Kalosi, kas arī bija uzaicināts uz preses konferenci, pastāstīja, ka no savas mātes dzirdējis stāstu par radniecību ar da Vinči, “taču mūsu ģimene to uzskatīja par leģendu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+