Kultūra
Māksla

Starp glamūru un kiču: Daniela Dondē māksla no dārgakmeņiem 16

Publicitātes foto

Rīgā izstādīs mūsdienu itāļu mākslinieka Daniela Dondē darbus. Mākslinieks savā autortehnikā izmanto zeltu, sudrabu, Swarovski kristālus un citus dārgakmeņus un pusdārgakmeņus, radot krāšņus mākslas darbus, kur saplūst juveliermāksla un glamūrs, LA.lv pavēstīja izstādes rīkotāja Natālija Tumševica.

Tumševica stāsta, ka ar daļu no kolekcijas varēs iepazīties jau Rīgas balles laikā, kas notiks 17. septembrī Melngalvju namā. Daži no darbiem tapuši īpaši šim notikumam, to vidū – Rīgas vicemēra Andra Amerika un balles patroneses Natālijas Tumševicas portreti. Savukārt ikviens interesents Daniela Dondē darbus var apskatīt no 20. līdz 25. septembrim viesnīcas “Pullman Old Town” Riga pirmajā stāvā.

Daniela Dondē darbu kolekcija pie mums atceļojusi no Montekarlo, kur tā bija skatāma viesnīcā “Fairmont”. Tā papildināta ar unikāliem darbiem, kas tapuši speciāli Rīgas izstādei. Ekspozīcijā iekļauti slavenākie mākslinieka darbi, tostarp Odrijas Hepbernas, Greisas Kelijas un Merilinas Monro portreti, unikālas vijoles – autentisko Stradivāri skolas instrumentu reprodukcijas no kolekcijas “The Stradivari Rock”. Tāpat aplūkojami čelli, mandolīnas un ģitāras no Dondē jaunākās kolekcijas “Pear flowers” – rotāti ar tūkstošiem pērļu, tie pārtapuši greznos autortehnikā radītos mākslas darbos.

Daniela Dondē darbi atrodas daudzu slavenu sportistu, politiķu, kino nozares pārstāvju, tostarp Frenka Sinatras, Arnolda Švarcenegera, Sofijas Lorēnas, Rodžera Mūra un citu mākslas cienītāju kolekcijās. Dondē dzīvo un strādā Lugano, Sanktmoricā, Montekarlo, Monako, Dubajā un Tokijā, kur atrodas viņa mākslas galerijas un studijas.

Galerijas nosaukums

LA.lv