×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Starp Kaimiņa prioritātēm ir arī likuma par lobēšanu pieņemšana un valsts decentralizācija (20)

Foto: LETAFoto: LETA

Aktieris Artuss Kaimiņš (no kreisās), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) biedrs Andrejs Ence un LRA valdes loceklis Dainis Liepiņš piedalās 12. Saeimas vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas pasākumā.

No Latvijas Reģionu apvienības (LRA) 12.Saeimā ievēlētā deputāta Artura Kaimiņa prioritātes ir arī likuma par lobēšanu pieņemšana un valsts decentralizācijas īstenošana. Kā pirmo prioritāti politiķis minējis Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu.

Lobēšanas likumprojektu, kas “joprojām četrus gadus stāv gaisā”, ir jāsāk skatīt un jāpieņem. Tas paredzētu atklātu lobēšanu ar lobistu reģistrēšanos un “mēs zinātu, kurš, ko un kam pārdod”, skaidroja jaunais politiķis.

Uzskatāmības labad viņš minēja teorētisku piemēru, ka viena Saeimas deputāta māsīca piedāvā naglas un valsts šīs naglas pērk. Kaimiņš uzskata, ka “tas ir vistīrākais lobisms” un ka māsīcai un citiem ir jābūt reģistrētiem, lai sabiedrība būtu informēti, ar ko viņi nodarbojas.

Nepieciešams arī veikt valsts decentralizāciju, jo Latvija ir pārāk maza valsts, lai viss būtu centralizēti, uzskata nākamajā Saeimā ievēlētais deputāts. “Ne jau Izglītības un zinātnes ministrija zina labāk, kas ir vajadzīgs skolniekam, bet skolotāja, kas ar viņu ir katru dienu saskarē. Mums ir jāatdzīvina lauki, lai komercdarbība notiek ārpus Rīgas,” pauda Kaimiņš.

Pašlaik no valsts ir izceļojuši apmēram 300 000 cilvēku, taču, ja tiks veiktas pārmaiņas, tad vienu trešdaļu varētu ātri vien atgūt atpakaļ, pārliecināts politiķis. Decentralizācija nozīmētu arī pašvaldību lomas pieaugumu, līdz ar to pašvaldību vadītājiem nebūs jāiestājas valdošajās partijās, kuras atrodas koalīcijas padomē un kuras dod valsts naudu pašvaldībām.

Kaimiņš uzskata, ka koalīcijas padome “ir lielākais ļaunums Latvijas valstī”, jo tās darbība nav nekur noteikta. “Koalīcijas padome pieņem lēmumu, kādus ceļus mēs taisīsim (..). Kādā sakarā? Ar kādām tiesībām? Basta! Tā nedrīkst būt,” uzsvēra politiķis.

Kaimiņam kā aktierim vēl ir jāizpilda pienākums pret saviem kolēģiem, tāpēc viņš varētu piedalīties teātra izrādēs līdz janvārim.
Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija ir jāizveido pēc iespējas operatīvāk un tai ir jāsadarbojas arī ar Polijas parlamentu tā pieredzes dēļ līdzīgu lietu risināšanā, uzskata 12.Saeimā ievēlētais deputāts.

Jau vēstīts, ka 12.Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija “Saskaņa” – 24 deputātu vietas. “Vienotība” jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, ZZS – 21, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 17 vietas. Mārtiņa Bondara vadītā LRA Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Sudrabas vadītā NSL – septiņus.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Gudri qirst nav malku cirst; bet lai jau veicas!

 2. ka kāds to dīķa ūdeni pakulstīs.Ceru,ka Artusam pietiks drosme lietas saukt īstajos vārdos un liks deputātiem domāt par valsti,tās iedzīvotājiem,nevis kāda grupējuma labā.

 3. Pārējie uz viņu skatās ar iecietību un smaidu, sak’, lai jau puika paplosās!
  Varu derēt, ka Artusam nav ne mazākās sajēgas par lobismu un jo vairāk par valsts decentralizācijas jēgu.Man liekas, ka viņš pats tur jūtas sliktāk kā Suņu būdā!

 4. Artusam ir smuka rociņa. un pats smuks! 😉

 5. Žurnālisti no LETAS un arī no LA izskatās tikpat aprobežoti kā šis suņbūdas Kaimiņš, ja šādam klaunam.. pievērš tik lielu uzmanību.

  • Es gan uzskatu, ka Kaimiņš ir daudz kompetentāks deputāts, nekā pašpārliecinātais lūzeris no Rīgas 3. vidusskolas. Paldies Dievam, ka tad kad es tur mācījos, direktore bija Duškina, kurai šamējais ne tuvu nestāv.

 6. … Nacionali domajosie, NA + LRS ar 25 balsim Saeima, ir jau ir lelakais – vispareji, likumigi un nacionali valsts intereses uzstaditas attistibas programmas PARSTAVJU BLOKS, vai nakotnes laba sparna partija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  … Nav brinums, ka ZZS’iesi ar Bergmani prieksgala tris bailes par savas vel sleptas programmas nakotni … un nevelas ienemt LRS koalicija …

  … Bet, latviesu jaunai paaaudzei tas ir nepienemams, ka sada partija vai izbijusie V un ZRP biedri ved un nosaka valsts drosibas, ieksejas drosibas un parejos valstij svarigos org un to programmas … !

  … Kaimins ir tikai katalists lielakai un atri pieaugosai politiskai stravai valsti … !

  … Pec NA gudras, bet pasivas politikas, ir pienacis laiks rikoties ari citiem nacionalo interesu parstvjiem ar ‘modernakiem panemieniem’, lai varetu atspekot bijuso komunaku, to Primakova iekartotas sistemas lidzskrejeju, veco nomenaklaturas parstavju un valsts uzmeteju NEMITIGO UN VILTIGO MELU PROPAGANDU PRET AUTOHTONAS LATVIESU TAUTAS UN LOJALO PILSONU TIESIBAM UN INTERESEM !

  CETURTAS ATMODAS TIESAIS DARBS IR SACIES … VISU LABU … TA TURPINAT NEIELAIZOTIES NEVAJADZIGA KOMPROMISA !

 7. pagaidām kaimiņa prioritāte ir izveidot komisiju( acim redzot lai algu sev pieaudzētu klāt) kurā varetu neko nedarīt , bet kas ļautu izpausties ar skaļiem populistiskiem paziņojumiem

 8. TĀ TURPINĀT, ARTUS!!

 9. Artuss ..neapstajies.Ta turpini.mes par Tevi!!!

 10. Idiots, kam tā lobēšana vairs. Vajag pajautāt piederīgajiem, vai viņi to vēlas, kāpēc visu laiku ar kaut kādu iegribu cilvēkus turēt stresā. Mums jau aktierīši vairāki ir bijuši Saeimā, plus Raimonds Pauls

 11. Pajoliņš. Ne kultūras, ne morāles. Tukša vieta.

 12. Kada atskiriba kur vinam roka,kaut vai cepure lai bazh,pietiek ar visadiem mitiem un manticibu nodarboties 😀

 13. ja tādi (piedodiet) tirliņi tiek saimā tad ar latviju ir pa galam, ne sīkākās pieklājības normas, zin rokas kabatās kā krogā

 14. Un paskatīsimies kas notiks ar naivo sapņotāju Artusu pēc pusgada vai gada ! Visdrīzāk viņu vainu vienkārši nopirks vai krietni nobiedēs .Ar to arī beigsies naivā cilvēciņa sapņi . Coda — priekškars .

 15. nu gan puika atvēris AMERIKU

 16. Un rociņa kabatā! Kā ar elementāro pieklājību,deputāt Kaimiņ?

 17. Lai tavi vaardi dieva ausiim tiikami. pieraadi savus vaardus un tauta tevi atbalstiis.
  Mazs ciniits gaazh lielus vezumus 🙂

 18. Artuss tu esi malacis un ticu ka ar regionalo partiju un ari citu partiju atbalstu spesi paveigt daudz

Draugiem Facebook Twitter Google+