×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Anda Līce: Starp kaunu un lepnumu (12)

Lice_VI

Anda Līce

Mums katram, sākot jaunu gadu, ir kāda apņemšanās. Es šogad apzināti cenšos pēc iespējas mazāk sevī ielaist sliktās ziņas, kas gan nemaz nav tik viegli izdarāms. Tas nozīmē – retāk iet sabiedrībā, jo diemžēl tieši sliktais ir tas, ar ko mēs pēdējā laikā steidzamies apmainīties satiekoties. Rodas iespaids – sabiedrības vairākums pats rada to, ko sauc par melno ledu, kas apdraud dzīvību un izraisa avārijas citu pēc citas.

Iespējams, nevienos laikos nav pienācīgi novērtēti tie, kurus šodien nicīgi dēvē par margināliem. Viņi, vairākumaprāt, ir dīvaiņi, nepraktiski, ideālu un traku ideju vadīti gājēji pret straumi, kuri apgalvo – mēs visi varētu dzīvot daudz gudrāk un labāk, ja vien to patiešām gribētu. Šajā ziņā man viens no iedvesmojošākajiem notikumiem bija pagājušā gada noslēguma akords – svinīgā apbalvošanas ceremonija “Latvijas lepnums 2016”. Tādiem notikumiem vajadzētu iekustināt mūs, kuriem ir nesalīdzināmi lielākas iespējas pārsniegt savas reālās vai iedomātās robežas nekā vienam otram no apbalvotajiem. Mazākums – desmit apbalvoti cilvēki radīja ap sevi tik spēcīgu enerģētisko lauku, ka kļuva kauns par gaušanos un aizbildināšanos. Valsts un īstenībā visa cilvēce turas tieši uz šādiem cilvēkiem. Skatoties godināšanu, lepnums mijās ar kaunu. Ko mēs, sabiedrības vairākums, kuriem ir abas rokas un kājas, ar tām darām, turpinām maitāties vai, kaut arī vēl nemanāmi, tomēr sākam atlabt? Kāds labums Latvijai no simtos skaitāmiem miljonāriem, sastāvējušās politiskās elites un tukšas muldēšanas par nākotni?

Vesels gadsimta ceturksnis – trešdaļa mūža mums bija atvēlēta, lai savai valstij ieliktu stiprus pamatus un uzceltu vismaz pirmo stāvu. Latvijas vēsture liecina – to var izdarīt, ja vispirms par to deg mazākums un rada tik spēcīgu vilkmi, ka pievelk arī lielu daļu vairākuma. Patlaban ir sajūta, kā pamestā būvlaukumā stāvot – labie materiāli ir izvazāti, strādnieki sēž pīppauzē, bet priekšnieki nezina, ko darīt ar kļūdaino būvprojektu. Ko mēs esam salaiduši un turpinām laist dēlī, vai tikai ekonomiku, varbūt cēlonis slēpjas kaut kur pavisam citur? Vēstures doktors Harijs Tumans intervijā “Latvijas Avīzei” saka: “Manuprāt, šodienas pasaulē ne tik svarīgs ir cilvēku dalījums tautās, rasēs, reliģijās un civilizācijās, cik dalījums kultūras un bezkultūras cilvēkos.” Ja tā, tad nav grūti atrast atbildi uz jautājumu, kā pasaulē var notikt tas, kas tagad notiek. Ko mums darīt pēckultūras laikmetā, kad cilvēkam vairs nav pamata zem kājām? Nekaunēties no vārda “margināls” un turpināt iet pret straumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Lai piedod autore, bet apņemšanās ir fufels,- ir jābūt konkrētam mērķim, kas jāsasniedz!!!

 2. Čūskas inde, kārtējā.

 3. ASI UN KODOLĪGI.TIKAI TĀ.

 4. Ulturas cilveki dzivo no valts naudas ko nopelna nekulturalie stradnieki.

 5. Kultūra ir arī nedalīt kulturālos un bezkulturālos. Kultūra ir arī nelkt savu mēru klāt. Dažkārt vienā zemnieka šķūnī ir daudz vairāk kultūras nekā 10 kultūras namos…

 6. Ļoti cienu Andu Līci. Viss pareizi. Bet tikai neiet pie sirds dalīšanās kulturālos un nekulturālos. Kāpēc jādalās? Jādala?
  Kas ir kultūra. Kultūra ir arī nedalīties un nedalīt. Un nelikt savu mēru klāt. Dažkārt vienā saimnieka šķūnī ir vairāk kultūras nekā desmit kultūras namos…

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  =======

  Mediju ziņa (2012. gada decembris): Neskatoties uz to, ka Latvija esot “spējusi izkļūt no ekonomiskās krīzes, piedzīvojot strauju ekonomikas izaugsmi jeb tā dēvēto “veiksmes stāstu”, un Valdis Dombrovskis ( V-“jenotība” ) premjera amatā ir noturējies kopš 2009.gada”, šīs valsts iedzīvotāji joprojām ir ļoti kritiski noskaņoti pret valdības darbu – lai gan starptautiskajā arēnā Latvijas valdība šogad (2012.) esot “baudījusi īpašu popularitāti un teju ik dienas saņēma atzinīgus vārdus par šīs valsts izkļūšanu no finanšu krīzes un ekonomisko augšupeju”, Latvijā, par spīti iepriekš minētajam, valdības popularitāte, iespējami politkorekti izsakoties, nu nepavisam nav liela – tieši tāpat, kā šīs valsts sabiedrības ticība nu jau krietni vairāk nekā 20 gadus jeb aptuveni jau ceturtdaļu gadsimta (!?!) “ilgtspējīgajam”, varas turētāju “elites locekļu” populistiski sludinātajam un masīvi reklamētajam “veiksmes stāstam”…
  —–
  .
  Latv(ĀN)ijas “veiksmes stāsts”.
  ( SILES “valsts” 25 gadu “ilgtspējas sausais atlikumus” )
  ( ‘konceptuālais rezumējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pa(r) “latv(ĀN)iju” klīst kā LĀSTS,
  Šīs “valsts” un SILES “veiksmes stāsts” ~
  Priekš “glupās Tautas” fantazēts,
  Un “masmēdekļos prom(au)cēts”:
  “Lai VISA pasaule skauž mums,
  KĀ “veiksmes stāsta” shēmojums,
  Tiek “aprobēts” uz “latv(ĀŅ)iem” ~
  Šīs MUĻĶU zemes LUMPEŅIEM!…”

  Jau “ilgtspējīgi” ZOMBĒTS tiek:
  “Nav “valstij” muļķos jāpaliek,
  Bet – “jāstrādā”, lai Tauta ļauj,
  Ka “vara” to “bez naža kauj” ~
  Mums, biedri, tas ir izdevies!!!
  TĀDS “veiksmes stāsts” ir ienācies,
  (Un “konceptuāla pieredze”),
  Ka – “jāinformē” pasaule:
  .
  Par “valsti”, kas smok PARĀDOS
  (Ko “prominences” neatdos ~
  Uz “glupās Tautas” pleciem liek,
  Lai n-tām paaudzēm “prieks” tiek).
  Par “shēmām”, KĀ tiek “pūlis kāsts”
  (Bet salaupītais – SILĒ gāzts),
  Ar “nodokļiem” un “nodevām” ~
  (Ap rīklēm) “jostām savilktām”.
  .
  Par “augstās mājas” MUTANTIEM,
  (No “politbandu sarakstiem”),
  Kas tēlo “tautas priekšstāvjus”
  (Jo – “vēlētājs dod mandātus”).
  Par “premjeriem” un “ministriem”,
  Kas “strādā valdībā” – priekš tiem,
  Kam “stipendiju” sarakstos,
  Pa pilnam kontu “ofšōros”.
  .
  Par LIEKĒŽIEM, kas piezīžas,
  Pie “valsts” – kā kazas slaucamas,
  Un var laist muļķi “padomēs” ~
  Līdz “partkoms” citur “aizrotēs”.
  Par AUGĻOTĀJIEM “banksteriem”,
  Kam ļauts no “pūļa” VIENTIEŠIEM,
  “Cirpt procentus” (līdz “bankrotiem”)
  Ar “kredītiem” un “līzingiem”.
  .
  Par “ķēķa tiesām” SISTĒMĀ,
  Kur kretīns skaitās “godība”,
  Un bandīts – ‘mentu’ “tiesībsargs”,
  (Kā “profs” un Cilvēks – jēgā vārgs).
  Par ZOMBĒJUMIEM (masīviem),
  Priekš “bauriem” (glupi pasīviem),
  Caur “masmēdekļiem” (“lojāliem” ~
  Par “jūdasgrantiem” pērkamiem).

  Par “simtlatnieku” “liekačiem”,
  Ko klaušās dzen par santīmiem,
  Pie pašvaldoņu vergturiem ~
  Priekš “komunāliem rēķiniem”.
  .
  Par “striķa & ziepju pabalstiem”,
  Kas pašvaldoņu “labdariem”
  (No “darba algu” tūkstošiem),
  Ir “jāatgrūž priekš ubagiem”.
  .
  Par “pensīšiem”, kas badā mirst,
  Jo – viņiem (p)ieteikts neaizmirst:
  “Kam nav ko ēst, tam – HUĻI di#st!” &
  “Bez skaidām – NAFIG mežu cirst!”
  .
  Par “emigrantiem” (masveidā),
  Kam “trimdā” Maize jāgādā,
  Jo – “valsts” pat darbu noskauda,
  Kad Tēvzemi tiem atņēma.
  .
  Par māmiņām, kas nedzemdēs,
  Jo – saviem bērniem negribēs,
  Ne “veiksmes stāsta” absurdus,
  Ne “valsts” un SILES vagarus.
  .
  Par demogrāfiem “raudošiem”,
  Ar KATASTROFU draudošiem,
  Jo – Tauta arvien straujāk dilst,
  Kas “veiksmes stāstam” neiebilst…”

  Šķeļ apziņu kā MURGS un LĀSTS,
  ŠĪS Muļķu Zemes “veiksmes stāsts”,
  Ko BLEFO rukšķošs SILES balsts ~
  Šī NAV ne Latvija, ne Valsts,
  Par kuru Letiņš “stāv un krīt”:
  Kaut zobiem plēst un pīšļos mīt,
  Var trulus KRETĪNUS, kas To,
  Ar “veiksmes stāstiem” ap(zaimo).
  .
  ‘ANNO’ ~ 21.12.2012.

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 9. Ejam pret straumi:” … Ir skaidrs, ka daļa sabiedrības jūtas nedroši un nestabili, tikai ne vienmēr savu neapmierinātību pauž skaļi. Diemžēl mums ir arī ļoti zems atbalsts uzņēmējiem – tikai trešdaļa strādājošo ir lojāla pret saviem darba devējiem. Ekonomisko izrāvienu šādā situācijā sasniegt ir gandrīz neiespējami.”
  LV portālam: REIRS JĀNIS, labklājības ministrs, 03.02.2017.

 10. Neliels misēklis – strādnieki nevis sēž pīppauzē, bet visi aizbraukuši peļņā.

 11. bezkultūra un nekultūra ir dažādas lietas. Pie mums dominē pēdējā.

 12. Piekrītu,tīri manas domas

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+