×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

Starp Rīgu un Jūrmalu plāno izveidot elektroautomobiļu satiksmi

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Elektromobilitātes kompetences centrs plāno izveidot elektroautomobiļu nomas iespēju braucieniem starp Rīgu un Jūrmalu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Latvijas Elektromobilitātes kompetences centrā.

Viens no idejas iniciatoriem Māris Sproga skaidroja, ka mērķauditorija ir uzņēmēji, kas savu dzīvi un darbu saistījuši ar Rīgu un Jūrmalu, kā arī tūristi un ikviens, kas vēlas praksē pārliecināties par elektroautomobiļu iespējām.

Līdz rudenim tiks veikti aprēķini par iespējamajām izmaksām, kā arī apzināti potenciālie partneri un investori. Interesi iesaistīties izrādījis uzņēmums “UniCredit Leasing”, kas varētu finansēt šos braucamrīkus.

“Nav noslēpums, ka retais varētu atļauties šādas automašīnas iegādāties par saviem līdzekļiem. “UniCredit Leasing” ir gatavs izskatīt un piedāvāt finansējumu autonomas kompānijām elektromobiļu iegādei,” sacīja Sproga.

“UniCredit Leasing” saskatot projektam labas attīstības iespējas ilgtermiņā. “Ņemot vērā līdzīgu projektu pieredzi “UniCredit” grupas līmenī, arī Latvijā pozitīvi skatāmies uz šādu projektu dzīvotspēju un finansēšanu gan šī projekta ietvaros, gan citiem uzņēmumiem un privātpersonām, kuras apsver domu iegādāties elektromobiļus,” sacīja “UniCredit Leasing” valdes priekšsēdētājs Jevgenijs Belezjaks.

Ideja par elektroautomobiļu satiksmi radusies Latvijas Energoefektivitātes asociācijas vadības un tās sadarbības partneru izveidotajā Latvijas Elektromobilitātes kompetences centrā ar mērķi reāli parādīt elektroauto perspektīvas sabiedrībai.

Maršruts Rīga-Jūrmala izvēlēts nelielā attāluma, labo infrastruktūras izveides iespēju un tehniskā nodrošinājuma pieejamības dēļ, kā arī, pateicoties popularitātei uzņēmēju un tūristu vidū.

Iecerēts, ka tiks izveidots pilnvērtīgi funkcionējošu elektromobiļu autoparks, kas atradīsies Rīgā un kur, iepriekš internetā veicot pasūtījumu, varēs rezervēt noskatīto automašīnu. Pēc elektronisku norēķinu veikšanas pilnībā uzlādēta automašīna būs gatava braucienam, un, ierodoties Jūrmalā, to būs iespējams novietot ar uzlādes iespējām aprīkotā stāvvietā pilsētas centrā.

Projekta īstenotāji sagaida lielu interesi no Rīgas un Jūrmalas pašvaldībām, elektroenerģijas nodrošinātājiem un auto tirgotājiem, kā arī norēķinu sistēmu un infrastruktūras izveidotājiem un uzturētājiem.

Elektrisko transportlīdzekļu skaits būs atkarīgs no uzlādes punktu pieejamības. Savukārt autoparkam ir jābūt nodrošinātam ar pilnvērtīgiem elektromobiļiem, kādu pagaidām vēl nav daudz, skaidroja Sproga. Lai radītu izvēles iespējas, varētu tikt izskatīta ideja par dažādu elektroauto īres iespējām.

Latvijas Elektomobilitātes kompetences centrs plāno arī citas aktivitātes, piemēram, nākamnedēļ paredzēta izbraukuma sēde Jelgavā, lai kopā ar sadarbības partneriem iepazītos ar uzņēmuma “Amo Plant” darbu un pārrunātu tālāko darba organizāciju.

Latvijas Elektromobilitātes kompetences centrs dibināts, lai veicinātu Latvijas elektromobilitātes sistēmas izveidošanu. Tas apvieno dažādu jomu nozares ekspertus ar mērķi likt pamatus ilgtspējīgai un perspektīvai e-mobilitātes industrijas attīstībai Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+