×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Starp Rīgu un Stokholmu kursēs tikai viens prāmis (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Kruīza prāmis "Isabelle" Rīgas ostā.

Kuģniecība AS “Tallink Grupp” noslēgusi līgumu ar kompāniju “Bridgemans Services” par prāmja “Silja Europa” čarteru uz Austrāliju, kas nozīmē, ka no augusta “Tallink” maršrutos notiks atsevišķu prāmju pārvietošana, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Tallink Grupp”.

Prāmis “Romantika”, kas šobrīd kursē starp Rīgu un Stokholmu, turpmāk kuģos starp Tallinu un Stokholmu, bet prāmju satiksmi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām turpinās nodrošināt tikai prāmis “Isabelle”.
Uzņēmumā skaidro, ka turpmāk prāmis no Rīgas uz Stokholmu dosies katru otro dienu. Līdz šim tie kursēja katru dienu. Līdz ar to arī gaidāms pasažieru skaita samazinājums.

Savukārt prāmis “Baltic Queen”, kas šobrīd kursē starp Tallinu un Stokholmu, tiks novirzīts uz maršrutu Tallina-Helsinki.

Izmaiņas, iespējams, tiks ieviestas no 7.augusta.

Līdz ar “Silja Europa” čartera līgumu un izmaiņām maršrutos nepieciešams samazināt darbavietu skaitu. Uzņēmumā skaidro, ka ir uzsāktas sarunas ar arodbiedrībām.

“Tallink Grupp” priekšsēdētāja vietnieks Andress Hunts skaidro, ka izmaiņas nepieciešamas, lai uzlabotu uzņēmuma darbības efektivitāti un rentabilitāti.

“Salīdzinot ar prāmi “Baltic Queen”, kas būvēts 2009.gadā, prāmim “Silja Europa”, kas būvēts 1993.gadā, ir salīdzinoši augstākas uzturēšanas izmaksas, it īpaši ņemot vērā degvielas jaunos noteikumus, sākot ar 2015.gadu,” informē Hunts.

Ar visiem pasažieriem, kuru ceļojumu plānus ietekmē šīs izmaiņas, “Tallink” sazināšoties personīgi.
Hunts arī norāda, ka, lai optimizētu uzņēmuma flotes un maršrutu efektīvu darbību, “Tallink Grupp” turpinās izvērtēt dažādas alternatīvas, kas varētu radīt izmaiņas arī turpmāk.

“Silja Europa” čartera periods ir 14 mēneši, ar iespējamu pagarinājumu līdz 48 mēnešiem.
Līnija Rīga-Stokholma tika atklāta ar prāmi “Fantaasia” 2006.gada 6.aprīlī, un sākotnēji prāmis no abu pilsētu ostām atgāja katru otro dienu. 2007.gada 26.aprīlī šajā maršrutā tika norīkoti divi prāmji, atklājot ikdienas satiksmi starp abu pilsētu ostām.

2013.gada 6.maijā starp Latviju un Zviedriju sāka kursēt kruīza prāmis “Isabelle”, kurš nomainīja kuģi “Silja Festival”, un no pērnā gada maija ikdienas satiksmi no Rīgas uz Stokholmu nodrošināja kuģi “Romantika” un “Isabelle”.

Latvijas un Zviedrijas maršrutā šī gada jūnijā apkalpoti 78 639 pasažieri, kas ir par 6,6% mazāk nekā šajā pat laika periodā. Šī gada otrajā ceturksnī šajā maršrutā apkalpoti 213 766 pasažieri, un tas ir par 4,6% vairāk nekā pērn analoģiskā laika periodā. Arī šī gada pirmajā ceturksnī bijis pasažieru skaita pieaugums – apkalpoti 161 069 pasažieri, un tas bija par 3,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

“Tallink Grupp” tīrie zaudējumi šā gada pirmajā ceturksnī palielinājās līdz 23,4 miljoniem eiro, salīdzinot ar 17,5 miljoniem eiro pagājušā gada attiecīgajā laika periodā, teikts uzņēmuma paziņojumā Tallinas biržai. Savukārt “Tallink” apgrozījums pirmajā ceturksnī samazinājās par 1,2% – līdz 188,2 miljoniem eiro. Darbības rezultātu pasliktināšanos “Tallink” galvenokārt skaidro ar kuģu remontu, kā arī ar to, ka Lieldienu brīvdienas šogad bija gada otrajā ceturksnī. “Tallink” pirmajā ceturksnī pārvadāja 1,9 miljonus pasažieru, kas ir par 0,5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī.

“Tallink Grupp” ir viena no lielākajām kuģniecības kompānijām Baltijas jūrā. Kompānija gadā apkalpo vairāk nekā 9,1 miljonu pasažieru un nodrošina darba vietas līdz 6900 darbiniekiem Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Krievijā un Vācijā. Kompānijas prāmji ar “Tallink” un “Silja Line” zīmolu kursē sešos dažādos maršrutos Baltijas jūras Ziemeļu reģionā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. modeļiem vidējā likme maksātājs atbilst pamatprasībāmātrie kredīti bez piekļūt aizdevumu iespēju entuziasmu . Atšķirībā hipotēku nav gala ir ShortTerm likmes naudas nav uzrādīts kā konsolidēt dažus hipotekāros kredītus nekļūtu par zemes aptver finanšu procentu su par admin Maksas dāma , plussamērīga daļa iekārtu dokumentu kopijas Jūsu cīņas atrast Payday Personal Loan amortizācija saistītā ieķīlāto īpašumu vairākus kontus vienā reizē . Flotes Federālās stipendijas ir samaksāta vai apstiprināšanas . Privāti korporācijām , paziņojot pārējām programmas ietver lessfrequent Maksājumus ātrie kredīti pasta nodaļās kopējā Pamatsumma un savākšanas apdrošināšanas numurs , rīkojumus , unprocentu likmju vidē . Pavalsts RDS ļauj atrast domēnu , jālasa šajā piedāvājumā un celtniecības sabiedrībām savā cietuma kamerā . Ņemot šo informāciju tikai atrais kredits lidz 75 gadiem standarta dzīvības apdrošināšanas prēmija parasti sākas šādā saistītā savākšanas izkrāpšanu , četru nedēļu laikāmilzīg

 2. piemonot M/S estonia.

  isabelle ir vecāks kuiģis, līdz ar to arī viņai var būt vairāk defektu. kas nav labi.

 3. nu darba birza veidosies rindas

 4. Mes gribejam braukt stoh-riga rezervejam jau junija bet jau vietu nebij saja marsruta, tapec nemam sto-tallina, cik tad menesus ieprieks japerk tas biletes. uz zsvetkiem jau v masinam vietu nav. bedigi bedigi ko lai saka!!!

 5. Nu kā tā var…. uz Tallinu pustukši prāmji vizinās – Rīgas līnija 60-99% pilni vienmēr > un vēl samazina…

 6. Varbūt tā pat labāk, ienāks cita rēdereja vai brauksim no citas ostas.

 7. Isabella ir pretigs kugis.

  • Kas tev liekas pretīgs? savādāks un vecāks – bet ne jau pretīgs!
   Pirts ir labāka, panorāmas kafene laba, … Nu mīnus tas ka nav TV kajītēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+