Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
26. februāris, 2014
Drukāt

Starp skaistākajām – “Naudas laiki Latvijā”

Naudas_gramata_6

“Lauku Avīzes” izdevniecībā sagatavotais izdevums “Naudas laiki Latvijā” grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele 2013” nominēta kā viena no pērnā gada piecām skaistākajām zinātniskajām grāmatām. Grāmatas autores – Latvijas nacionālā vēstures muzeja darbinieces, ievērojamās numismātikas speciālistes Kristīne Ducmane un Anda Ozoliņa, māksliniece – Aija Andžāne.

Kopumā šogad konkursā 45 izdevēji iesniedza 109 grāmatas, žūrija nominēja 29 izdevēju 45 izdevumus. Žūrijas pārstāve mākslas zinātniece Ingrīda Burāne norādīja, ka šogad konkursā izveidotas vairākas jaunas nominācijas, jo daudzi izdevumi izrādījušies starpdisciplināri, bet viena nominācija, proti, mācību grāmatas, no konkursa izslēgtas tādēļ, ka neviens no piedāvātajiem izdevumiem nav atzīts par gana profesionālu un kvalitatīvu.

Īpaši I. Burāne pieminēja grāmatas “Rīgas – karaliskās pilsētas Vidzemē – godātās rātes atjaunotais svētku un tērpu nolikums” faksimilizdevuma iznākšana, kas ir ne tikai nacionāls, bet Eiropas mēroga notikums un lieliski iekļaujas Eiropas Kultūras galvaspilsētas gada programmā.

Kā ik gadu, konkursam nominētās grāmatas būs aplūkojamas izstādēs: jau nedēļas nogalē Baltijas Grāmatu svētkos Ķīpsalā, no 26. februāra līdz 1. aprīlim – grāmatu namā “Valters un Rapa”, no 4. līdz 31. martam – Rīgas Centrālajā bibliotēkā, bet no 11. marta līdz 11. aprīlim – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Elizabetes ielas skatlogā.

Skaistākās pērnā gada grāmatas paziņos 2. aprīlī, bet jau zināms, ka balvu par mūža ieguldījumu grāmatniecībā žūrija vienbalsīgi nolēmusi piešķirt Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas ilggadējai darbiniecei un arī vadītājai Annai Šmitei.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+