×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Starp trim priedēm. Kardināls Jānis Pujats par skolēnu tikumisko audzināšanu (13)

Foto - LETAFoto - LETA

8. aprīļa “Sastrēgum­stundā” notika diskusija par seksuālo audzināšanu skolās. It kā tika meklēts “tikumiskais rāmis”, kas derētu skolēnu uzvedībai.

Dīvaini, ka neviens no diskusijas dalībniekiem neiedrošinājās pat pieminēt dekalogu*, kas cilvēkiem “kā tikumiskais rāmis” ir pazīstams jau vairāk nekā 3000 gadu. Kāds no diskusijas dalībniekiem izteicās, ka notiek maldīšanās starp trim priedēm…

Lūk, šie trīs likumi no dekaloga, kas regulē cilvēku seksuālās attiecības:

Tev būs godāt savu tēvu un savu māti (tātad laulība heteroseksuāla!).

Tev nebūs laulību pārkāpt.

Tev nebūs iekārot sava tuvākā sievu.

Kamēr diskusijas dalībnieki maldījās starp šīm trim priedēm, 80% skatītāju nobalsoja par tradicionālo ģimeni. Ja Saeima ignorēs dekalogu, tā iedzīs tautu postā, jo dekalogs ir ābece cilvēku normālai dzīvei.

Kardināls Jānis Pujats

* dekalogs – desmit baušļi 
Vecajā derībā

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Visu cieņu Kardinālam!

 2. Pujāta kungam vēlos sirsnīgi pateikties zemu paklanoties par viņa nenogurstošo cīņas sparu cilvēku saprāta atgriešanā! Lai viņam laba veselība un izturība!

 3. Kardinālam J.Pujatam! Diemžēl neticīgam cilvēkam ir tā apstulbots prāts, ka skatīdamies viņš neredz un klausīdamies – nedzird. Nekad nebiju domājusi, ka piedzīvošu tādu maldu, Dieva likumu ignorances laiku kā tagad! Savā laikā vārds tikumība bija ierakstīts cilvēku sirdīs, bija kā ābece normālai dzīvei un nevienam pat prātā neienāca to apšaubīt un ņirgāties. Vairāk vai mazāk cilvēki centās pēc tā dzīvot. Tas bija kā garants normālas sabiedrības pastāvēšanai. Taču mūsdienās viss ir kājām gaisā. Un rezultātus mēs jau sākam piedzīvot.Tauta bez Dieva atziņas un Dieva bijības iet bojā!!!

 4. dekalogs gan pēc analoģijas ar monologu, dialogu, trialogu, tetralogu, pentalogu, heksalogu, heptalogu, oktalogu un nonalogu šķiet saruna, kurā ņem dalību 10 kolokvientu.

 5. Vinkārši un skaidri!!! Nāciet pie sajēgas, “izglītotie”, “pārgudrie”, “modernie” tūtiņdreijeri!
  Iemācieties 10 baušļus paši, iemāciet tos bērniem un mazbērniem! Atkārtojiet tos rītā, vakarā un centieties tos izpildīt! Garantēti ka Latvija uzplauks.

 6. Kādā sakarā “Tev būs godāt savu tēvu un savu māti” ir saistīts ar laulību? Tēvs un māte ir bioloģiskie vecāki, kam nav nekāda sakara ar to ģimeni, kurā cilvēks ir uzaudzis. Un pat interpretējot to kā ģimeni – abi tēvi vai abas mātes jāciena. Jo citādi sanāk, ka cilvēki, kam māte vai tēvs ir nomiruši vairs nekādīgi nevar būt tikumīgi cilvēki.

  Lai tas kardināls iet labāk mācīt savējiem, lai mazus bērnus baznīcās pārstāj izvarot, kā tas viņa baznīcai ir nejauši sanācis darīt gadu desmitiem ilgi.

  • 4.bauslis Godāt tēvu un māti Atbildēt

   Ja Jūs negodāsiet savu tēvu un māti, tad neceriet, ka bērni godās Jūs.

  • Tēvs un māte ir tie cilvēki, kas bērnu ne tikai rada, bet arī audzina. Taču šinī gadījumā iet runa par to, ka dažās valstīs par vecākiem kļūst zilirozā ļautiņi un, kurš te var pateikt vai tā ir māte vai tēvs? Tāpēc izdomājuši nosaukumu ar numerāciju 1 un 2.

 7. Es tā saprotu, ka tuvākās vīru var iekārot, ja jau tas nav skaidri definēts?

  • 10 baušļi tika pieņemti laikam vairāk kā pirms 2000 gadu. Tajos laikos sievietēm bija maz tiesību un sievietes sievas bieži bija vīriešu verdzenes. Tāpēc tajos laikos likumi un baušļi tika rakstīti vīriešiem.
   Pagājuši vairāk kā 2000 gadu un baznīca nav pacentusies baušļus uzrakstīt sievietēm – varēja gan baznīca ierakstīt jaunu vai papildināt “veco” bausli – “Tev nebūs iekārot savas tuvākās vīru.”

  • Arī mirušus cilvēkus godāt var. Vecāku dzīvu esamība nav nepieciešams nosacījums.

 8. Pilnībā piekrītu!

Draugiem Facebook Twitter Google+