×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Starp “Zelta ābele 2014” laureātiem – arī “Lauku Avīzes” grāmata (+FOTO)

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien Lielajā ģildē apbalvoti grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2014” uzvarētāji, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača.

No dzejas grāmatām balvu saņēma Vladimira Svetlova grāmata “Lietots”, māksliniece – Ieva Skuja; Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – “Orbīta”. Prozas žanrā par labāko atzīta autoru kolektīva grāmata “Proza”. Mākslinieks ir Reinis Pētersons; Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – “Orbīta”.

Nominācijā “Skatāmgrāmatas bērniem” uzvarējusi sērija: Juris Zvirgzdiņš. “Miega pasaka”, “Ziemas pasaka”. Dizains – Laura Mortensena-Floresa; ilustrācijas – Anita Paegle; Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – “Zvaigzne ABC”. Savukārt par labāko lasāmgrāmatu bērniem atzīta Ingunas Cepītes un Jura Zvirgzdiņa “No Rīgas līdz Rīgai. Tobiass un Tama Lielajā bibliotēku ceļojumā”. Māksliniece – Elīna Brasliņa; Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – “Pētergailis”.

No zinātniskajām grāmatām konkursā balvu ieguva autoru kolektīva veidotās “Gotharda Frīdriha Stendera Ābeces. Faksimili. Transkripcijas. Apceres”. Māksliniece – Inese Hofmane; Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – “Neputns”. Bet uzziņu literatūrā par labāko atzīta Kristīnes Zaļumas “Liepupes muiža”. Māksliniece – Dita Pence; Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – “Lauku Avīze”.

Mākslas izdevumu jomā par uzvarētāju atzīta Jāņa Murovska un Anitas Vanagas “Jānis Murovskis. Sietspiede”. Māksliniece – Ineta Berkmane; tipogrāfija – “Livonia Print”, izdevējs – “Muretart”. Balvu par labāko fotoalbumu saņēma Kaspara Gobas un Gundegas Repšes “Rīgas salas”. Mākslinieks – Ivo Grundulis; tipogrāfija – “Livonia Print”; izdevējs – “Elm Media”.

Par gada mākslinieku atzīts Zigmunds Lapsa.

Jau vēstīts, ka balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā šogad piešķirta apgāda “Jānis Roze” izpilddirektorei Inārai Beļinkajai.

Grāmatu mākslas konkurss “Zelta ābele” notiek kopš 1993.gada, tā pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu. Grāmatas noformējums atspoguļo sava laika māksliniecisko izpratni, poligrāfijas un papīra ražotāju iespējas grāmatas satura pilnīgākai atklāsmei. Konkursa mērķis ir veicināt grāmatizdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un popularizēt sabiedrībā grāmatas, literatūru un lasīšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+