×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Starptautiskā bataljona uzņemšana Lietuvai izmaksās aptuveni 5,8 miljonus eiro (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vācijas vadītā starptautiskā sabiedroto spēku bataljona uzņemšana Lietuvai izmaksās aptuveni 5,8 miljonus eiro.

Daļu no nepieciešamajiem infrastruktūras sagatavošanas darbiem Radvilišķu rajona Linkaišos un Jonavas rajona Ruklā paredzēts pabeigt februārī, citus – jūnijā.

“Pastāvīga NATO militārās vienības uzturēšanās Lietuvā ir ļoti svarīgs atturēšanas līdzeklis, jo NATO spēki mūsu valstī atradīsies ne tikai tādēļ, lai trenētos, bet vajadzības gadījumā arī nekavējoties iesaistītos kolektīvajā aizsardzībā,” norādījis Lietuvas Bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Jons Vītauts Žuks, kas ceturtdien apmeklēja Ruklu. “Tādēļ mums jāizdara viss, lai šī vienība Lietuvā būtu laikā un lai tai būtu labi apstākļi kaujas gatavības uzturēšanai.”

Šovasar NATO Varšavas samitā tika nolemts dislocēt katrā Baltijas valstī un Polijā pa bataljona lieluma kaujas vienībai, lai palīdzētu savaldīt Krievijas draudus pēc Krimas aneksijas un militāra atbalsta prokrieviskajiem separātistiem Ukrainas austrumos. Par bataljonu Lietuvā būs atbildīga Vācija, tā veidošanā iesaistīsies arī Beniluksa valstis, Norvēģija un Francija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Infrastruktūra kaujas spējīgam armijas bataljonam ir apmešanās mežā ierīkotās blindažās vai teltīs ,kas pārvilktas ar maskēšanās tīklu, VC sastāvošu no grāvja ar koka dēli pa vidu .Ēdināšana no lauku virtuves lielā katla ,no kura seržants nes lielu termosu ar putru savam vadam.

Draugiem Facebook Twitter Google+