×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2012
Drukāt

Starptautiskā bioloģijas olimpiādē Latvijas skolēniem četras bronzas medaļas

Foto-LETAFoto-LETA

23.Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Singapūrā Latvijas komanda, kurā bija četri skolēni, ieguva četras bronzas medaļas, aģentūru LETA informēja Latvijas Universitātes (LU) preses centrā.

Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē piedalās vidusskolēni, kuri uzvarējuši savas valsts nacionālās bioloģijas olimpiādēs. Šogad olimpiādē piedalījās 59 valstu komandas, kurās startēja 234 skolēni. Visi Latvijas komandas dalībnieki izcīnīja bronzas medaļas.

Latviju olimpiādē pārstāvēja Rīgas 72.vidusskolas skolnieks Mihails Šišovs, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Māris Seržāns, Salacgrīvas vidusskolas skolnieks Mārtiņš Vaivads un Ogres Valsts ģimnāzijas skolnieks Kārlis Jermacāns. Komandu pavadīja Latvijas Bioloģijas skolotāju asociācijas vadītāja Maruta Kusiņa un LU Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta pētnieki Jānis Liepiņš un Agnese Kokina.

Lai gan olimpiādes oficiālā valoda ir angļu, tomēr, lai izvairītos no valodas barjeras, visus olimpiādes uzdevumus komandu vadītāji tulkoja valstu nacionālajās valodās.

“Olimpiādes uzdevumi tika organizēti divās dienās. Viena diena bija veltīta praktiskajiem, bet otra – teorētiskajiem uzdevumiem. Praktiskajā daļā dalībniekiem bija jāveic četri laboratorijas darbi: molekulārajā bioloģijā, mikrobioloģijā un bioķīmijā, augu anatomijā un fizioloģijā, kā arī dzīvnieku anatomijā un ekoloģijā,” stāstīja Liepiņš.

Īpaši labi Latvijas komandai veicās molekulārās bioloģijas laboratorijas darbā, savukārt no teorētiskās daļas uzdevumiem – sistemātikā.

Papildu sacensībām olimpiādes dalībniekiem tika piedāvāta plaša kultūras un atpūtas programma. Visvairāk skolēniem palikusi atmiņā gaisa pūķu izgatavošana un laišana naksnīgajās Singapūras debesīs, Singapūras nacionālā augļa duriana baudīšana, vienradžzivis un Singapūras centra modernā arhitektūra.

Komandas dalībnieku sagatavošanu starptautiskajai olimpiādei veica katra skolēna bioloģijas skolotājs, kā arī tika organizēti divu nedēļu papildu sagatavošanās kursi LU Bioloģijas fakultātē. Sagatavošanas kursus vadīja LU Bioloģijas fakultātes pasniedzēji un studenti.

Latvijas komandas piedalīšanos 23.Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Singapūrā atbalstīja Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, Rīgas dome, Ogres dome, LU, AS “Biotehniskais centrs”, SIA “Biosan”, SIA “Bimil”, SIA “Fidea” un SIA “Ekmi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+