Sports
Ziemas sports

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija vēl nepārdala Soču olimpiskās medaļas 16

foto: ITAR-TASS/Scanpix

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) piespriedusi pagaidu diskvalifikācijas pieciem Krievijas sportistiem, kuriem par dalību valsts atbalstītā dopinga programmā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs sasniegtos rezultātus, vēsta IBSF.

IBSF diskvalificējusi bobsleja pilotu Aleksandru Zubkovu un viņa stūmējus Alekseju Ņegodailo un Dmitriju Truņenkovu, skeletonistu Sergeju Čudinovu un bobslejisti Olgu Stuļņevu.

Pagājušajā ceturtdienā IBSF nolēma piemērot pagaidu diskvalifikācijas četriem Krievijas skeletonistiem – Aleksandram Tretjakovam, Jeļenai Ņikitinai, Olgai Potiļicinai un Marijai Orlovai.
Tiesa, IBSF pašlaik lēmusi tikai par Krievijas atlētu nepielaišanu sacensībām, nevis medaļu pārdali.

Trešdien diskvalificētie sportisti jau beiguši savas sportistu gaitas, taču Zubkovs pilda Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta pienākumus un ir kopā ar Krievijas atlētiem Pasaules kausa posmos. Līdz ar diskvalifikāciju, Zubkovam liegts jebkādā statusā piedalīties IBSF pasākumos.
Zubkovs ar Truņenkovu, Ņegodailo un Alekseju Vojevodu Sočos bija pirmie četriniekos, bet duetā ar Vojevodu uzvarēja arī divniekos.
Līdz ar viņa diskvalifikāciju, par olimpiskajiem čempioniem, visticamāk, kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Saistītie raksti

Savukārt pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu, visticamāk, kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram pienāksies bronzas godalga.

Soču Olimpiādē bobsleja pilots Zubkova ekipāža izcīnīja zelta medaļas četriniekos, kur otrajā vietā palika Melbārža četrinieks. Tāpat viņš ar Vojevodu triumfēja divniekos, kur Melbārdis ar Dreiškenu bija piektie, līdz ar to pēc krievu divnieka rezultātu anulēšanas latvieši būs ceturtie.

LA.lv