×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Starptautiskā forumā diskutēs par Pirmo pasaules karu

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Forumā ''Kad dzimst vēsture?'' diskutēs par Pirmo pasaules karu un paradigmu maiņu.

12.novembrī kinoteātra ”Splendid Palace” telpās Rīgās notiks starptautiskais forums par tematu ”Kad dzimst vēsture?” ar mērķi apspriest, kā Pirmais pasaules karš aizsācis cilvēces domas un varas attiecību paradigmas maiņu visās dzīves sfērās, tostarp ekonomikā, arhitektūrā, mākslās un zinātnes sasniegumos.

Foruma nosaukums ir „Pagrieziena punkts – pirms un pēc Pirmā pasaules kara, vēsture un mūsdienas. Latvija un Eiropa”. Kā zināms, 2014.gadā apritēs simts gadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma. Forumu ”Kad dzimst vēsture?” rīko nodibinājums ”Rīga 2014”. Pasākums būs bez maksas, bet nepieciešams līdz 7.novembrim pieteikt dalību, zvanot pa tālruni 67043639 vai rakstot uz e-pastu riga2014@riga2014.org.

Organizatori sola, ka forumā uzstāsies izcili Eiropas vēsturnieki, politologi, mākslas un literatūras zinātnieki, tajā skaitā vācu literatūrzinātnieks, profesors Tomass Ancs (Thomas Anz) no Mārburgas Universitātes, britu militārais vēsturnieks Makss Arturs (Max Arthur), Vācijas Cepelīna muzeja direktore Dr. Urzula Cellere (Ursul Zeller), Turku Universitātes Baltijas jūras reģiona studiju centra vadītājs Marku Jokisipile (Markku Jokisipilä), Berlīnes Mākslas akadēmijas viceprezidente Nele Hertlinga (Nele Hertling).

Forumā piedalīsies arī eksperti no Latvijas: politoloģe prof. Žaneta Ozoliņa, prof. Dr. phil. Daina Teters, Dr. hist. Ineta Lipša, asoc. prof. Sergejs Kruks, Dr. h. c. Imants Lancmanis, Dr. hist. Ēriks Jēkabsons, Mg. art Rihards Pētersons.

Foruma darba valoda būs latviešu, angļu un vācu, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā. Diskusijas būs skatāmas arī tiešraidē portālā www.riga2014.org.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+