Kultūra
Teātris un kino

Starptautiskā kinofestivāla “Arsenāls” komanda, atklājot pastkastīti Augustam Sukutam, uzsāk tradīciju Augusta vārdadienā satikties Ķeipenē0

Publicitātes foto

“Arsenāla” kino milžu galda pakājē blakus sešdesmit sešām pastkastītēm, kurās vēstules gaida Juris Podnieks, Jans Švankmaijers, Otars Joseliani, Žans Liks Godārs, Joss Stellings, Luiss Bunjuels un daudzi citi kino dižgari, pievienojusies vēl viena pastkastīte, kurās pastkartes tiek aicināts rakstīt “Arsenāla” dibinātājam, 2017. gada 25. decembrī mūžībā aizgājušajam Augustam Sukutam.

Pastkastīte tika atklāta 3.augustā – Augustos. Šoreiz uz kopīgo Augusta vārdadienas pikniku bija sabraukuši pavisam nedaudzi no bijušās komandas – Benita Sarma, Vaiva Ostrovska, Žaneta Vegnere, Liāna Langa, Anna Rozenvalde un Inta Pēdiņa. Ķeipenē vārdadienas viesus sagaidīja Kristīne Antonova, Eizenšteina komunikāciju centra vadītāja un Augusta ideju un darbu Ķeipenē glabātāja, realizētāja un turpinātāja.

Šobrīd katrs no viņiem atrodamies dažādās vietās, tomēr viņus visus vieno “Arsenāla” rūdījums un ģimenes sajūta. Kā ģimenei, arī “Arsenāla” komandai ir nepieciešamas tradīcijas, kad satikties. Tādēļ nolemts katru gadu Augustos – 3. augustā – satikties Ķeipenē! Katrs, kurš ir pielicis roku “Arsenāla” tapšanā ir laipni aicināts piebiedroties jaunajai tradīcijai, nosūtot savus kontaktus vaiva.ostrovska@gmail.com! “Arsenālā” ir strādājuši daudz cilvēki dažādos laikos, pat vairākas vienas ģimenes paaudzes. Tomēr tas īsti nebija darbs, tas bija dzīvesveids.

Katrs, kuram ir ko viņam pateikt vai vēlas kopīgi atcerēties “vecos” laikus, kā arī kopā ar viņu paplānot trakotas nākotnes idejas – aicināts sūtīt savas pastkartes viņam. Adrese: Augusts Sukuts, Dzelzceļa stacija, Ķeipene, Ķeipenes pag., Ogres nov., LV-5062.

Lai arī šobrīd dzelzceļa stacijā notiek vienkāršotā renovācija un telpās atrodošā ekspozīcija nav pieejama apmeklētājiem, stacijas teritorijā ir daudz Augusta ideju radītu objektu – “Arsenāla” kino milžu galds, bāka ar pastkastītēm, 24 kadru tunelis, Potjomkina aka u.c.

Galerijas nosaukums
LA.lv