Kultūra
Kultūrpolitika

Rīgā notiks starptautiska konference par senajām kapsētām pilsētvidē0

Foto LETA

Rīgas pieminekļu aģentūra 27. un 28. martā rīkos vērienīgu starptautisku konferenci “Senās kapsētas un memoriāli pilsētvidē Rīgā, Latvijā, Eiropā. Teorija. Prakse. Pieredze”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Konference veltīta Lielajiem kapiem un sniegs iespēju iepazīties ar teorētiskiem un praktiskajiem aspektiem memoriālo vietu saglabāšanā.

Konferences laikā būs skatāma informatīva ekspozīcija “Muzejs zem atklātas debess”. Tajā būs aplūkojami attēli no Sanktpēterburgas pilsētas Skulptūru muzeja praktiskās pieredzes, kad 1939. gadā reorganizējot Aleksandra Ņevska Lavras muzeju – Nekropoli, izveidoja esošo muzeju, kura pārraudzībā nodeva nozīmīgākos vēsturiskos un mākslas pieminekļus, epitāfijas un arī piemiņas plāksnes. Šodien Sanktpēterburgas pilsētas skulptūru muzeja darbības virzieni un uzdevumi nav mainījušies. Izstādē lielformāta fotogrāfijas apmeklētājus iepazīstinās ar Sanktpēterburgas sarežģīto pieminekļu vēsturi 20. gs., to uzturēšanas un saglabāšanas procesiem. Izstādi varēs aplūkot līdz 30. aprīlim.

Konferences un izstādes atklāšanā 27. martā plkst. 11 Sv. Pētera baznīcā svinīgās uzrunas teiks Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, Latvijas Romas katoļu baznīcas metropolīts Zbigņevs Stankēvičs, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, akadēmiķis Ojārs Spārītis, Konferences goda viesis Vācijas – restaurācijas un izpētes institūcijas REMMERS grupa Uzraudzības padomes priekšsēdētājs Gerds Diters Ziverdings, Krievijas Restauratoru savienības pārstāve un vadošā restaurācijas speciāliste Julija Loginova.

Saistītie raksti

Galvenās Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, ASV un Latvijas speciālistu praktiskās pieredzes, autoreferātu, informatīvo ziņojumu un sarunu paneļdiskusijas norisināsies 28. martā no plkst.10 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā Ģilde”.

Ziņojumu temati veltīti seno kapsētu atjaunošanas morāli ētiskajiem jautājumiem, apbedījumu vietu zinātniskās izpētes un restaurācijas pamatvirzieniem, praktiskajiem piemēriem, sabiedrības un indivīdu iniciatīvas praktiskajam pienesumam, kā arī kapsētu un memoriālu attīstības virzieniem nākotnē un to ietekmei uz kvalitatīvu pilsētvidi. Rīgā šāds nozīmīgais kultūrvēsturiskais objekts ir “Lielie kapi”, kuriem jāiegūst jauns emocionālais, vēsturiskais, mākslinieciskais un juridiski praktiskais veidols.

LA.lv