×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Starptautiskā operācijā izglābj Mančesterā paverdzinātu latvieti (3)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Šogad augustā, sadarbojoties Latvijas un Lielbritānijas policistiem, no verdzības Mančesterā izglābta 1978. gada dzimusi latviete, portālam LA.lv pavēstīja Valsts policijas komunikāciju speciālists Toms Sadovskis.

Sadovskis norāda, ka glābšanas operācija uzskatāma par veiksmīgu piemēru policijas starptautiskajai sadarbībai.

“Sākotnējā informācija, ko Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa darbinieki saņēma, bija ļoti skopa – iecirknī ieradās pazudušās sievietes māte un ziņoja, ka viņas meita pret pašas gribu tiek turēta kādā dzīvoklī Mančesterā, taču nebija zināma ne cietušās atrašanās vieta, ne arī ļaundaru identitāte,” vēsta Sadovskis.

Cietušās māte policijai pastāstījusi, ka gadu iepriekš meita devusies strādāt uz Lielbritāniju, taču maldināta par darba iespējām. Tā kā sievietei nolaupītāju ciešā uzraudzībā ļauts sazvanīties ar māti, tuvinieki ilgu laiku nav nojautuši, ka notiek kas slikts.

“Lūzuma punkts iestājās tad, kad vienas sarunas laikā meitai tomēr izdevās pastāstīt par briesmīgajiem dzīves apstākļiem, taču viņa nezināja savu atrašanās vietu. Tajā brīdī māte vērsās Aizkraukles iecirknī. Iecirkņa darbinieki visu iegūto informāciju uzreiz nosūtīja Valsts policijas Starptautiskās sadarbības birojam, kas tālāk koordinēja sadarbību ar Mančesteras policistiem,” vēsta Sadovskis.

Aizkraukles iecirkņa darbinieki nekavējoties pazudušo meitu izsludināja meklēšanā un Valsts policijas Starptautiskās sadarbības birojs ievietoja personu starptautiskajā meklēšanā. Vienlaikus iecirkņa darbinieki strādāja ar cietušās māti, kura bija vienīgā, kas varēja sazināties ar cietušo. Pēdējā informācija, ko meita paspēja nodot bija 18. augustā – viņa drīz tikšot pārvesta uz citu adresi, iespējams, fiktīvu laulību noslēgšanai. Cietušajai bija izdevies uz īsu mirkli redzēt korespondenci, kas, iespējams, bija sūtīta uz viņas tā brīža atrašanās vieta. Precīzu adresi viņa nevarēja nosaukt, bet zināja pateikt atsevišķus vārdus, kas bija lasāmi uz aploksnes.

Aprakstot glābšanas operāciju, Sadovskis pastāstīja, ka iegūto informāciju VP Starptautiskās sadarbības biroja darbinieki nosūtīja Mančesteras policijai, kurai pēc skopās informācijas un telefona numuriem, no kuriem meita sazinājās ar māti, beidzot izdevās noteikt sievietes atrašanās vietu, un dienu vēlāk latviete tika izglābta no gūsta, kā arī tika aizturēti trīs aizdomās turētie.

Šobrīd ar cietušo strādā Mančesteras izmeklētāji kriminālprocesa ietvaros pierakstot liecības, un ĀM Konsulārais departaments sniedz nepieciešamo atbalstu, lai cietusī varētu atgriezties savās mājās – Latvijā, Sadovskis apstiprināja.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tiesam cepuri nost musu policijai no aizkraukles,par glabsanu no verdzibas Anglija latvieti.Ja vel Algas policijai paceltu tad vispar butu normali.

  2. Cepuri nost Aizkraukles iecirkņa darbiniekiem un Valsts policijas Starptautiskās sadarbības birojam!

  3. … Latvju zeltenem ar parak lielu ‘wunderlust’ jauzmanas … pasaule ir tik pat nezeliga ka musu bijuso okupantu zeme … jo tur vel valda vergturu imperijas iedzimtas vai izaudzetas amoralas dveseles … !

Draugiem Facebook Twitter Google+