×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. februāris, 2012
Drukāt

Starptautiskā sabiedrība kritizē Krieviju un Ķīnu

pret

Starptautiskā sabiedrība asi kritizējusi Krievijas un Ķīnas veto ANO Drošības padomes rezolūcijai Sīrijas jautājumā. Īpašu nosodījumu šajā sakarā izpelnījusies Krievija.

Vairāki diplomāti izteikušies, ka pēdējo mēnešu laikā Maskavas uzvedība ANO Drošības padomē kļuvusi sevišķi izaicinoša, vaicājot, vai tas vērtējams tikai konkrētu jautājumu kontekstā, vai arī saistīts ar paredzamo premjerministra Vladimira Putina atgriešanos prezidenta krēslā.

Arī pašas Sīrijas opozīcija, kas ziņo par 57 jauniem prezidenta Bašara al Asada režīma upuriem, šo veto vērtējusi kā “licenci slepkavošanai”.

Kā norāda rietumvalstu līderi un eksperti, Maskava un Pekina ar savu balsojumu “piesedz” Damasku, ļaujot tai turpināt nogalināt opozīcijas protestētājus. “Visas asinis, kas vēl tiks izlietas, būs uz mūsu sirdsapziņas,” izteikusies ASV vēstniece Apvienoto Nāciju Organizācijā Sjūzena Raisa.

“Krievijas valdība ne vien nepiedodamā kārtā apbruņo šādu valdību, kas apkauj pati savu tautu, bet nodrošina tai diplomātisku aizsegu,” sacījis cilvēktiesību organizācijas “Human Rights Watch” eksperts Filips Bolopions.

“Kolīdz rietumvalstis piekāpjas, Krievijas prasības tikai aug un aug, kamēr Sīrijas režīms turpina slepkavot,” piebildis Vašingtonas Tuvo Austrumu politikas institūta speciālists Endrū Teiblers.

Kā ziņots, lai gan pārējie 13 Drošības padomes locekļi sestdien balsoja par Eiropas valstu un Arābu līgas piedāvāto rezolūcijas projektu, kurā bija izteikta prasība Asada režīmam pārtraukt mēģinājumus ar varu apspiest opozīciju, Krievija un Ķīna jau otro reizi pēc kārtas rezolūciju bloķēja, izmantojot savas veto tiesības. Iepriekšējo reizi abas valstis savas veto tiesības Sīrijas jautājumā izmantoja pagājušā gada 5.oktobrī.

Maskavu un Pekinu nosodījušas arī arābu valstis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+