×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Starptautiskais kantri mūzikas festivāls Ogres salā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Flame & The Rolltones" (no kreisās): Valters Sprūdžs, Uģis Eihvalds, Jānis Lācis, Atis Zviedris.

8. un 9. jūlijā Ogrē tiek dots starts jaunam vērienīgam kantri mūzikas festivālam “Country Island”. Kā vēsta nosaukums, tas notiks uz salas Ogrē pie Rīgas–Daugavpils šosejas, starp Daugavu un bijušo Ogres upes ieteku. Festivāla idejas autors un patrons tāpat kā līdz šim bija un paliks Uldis Ozoliņš.

Šogad pēc 17 gadu darba festivālā “Country Bauska” idejas autors un organizētājs Uldis Ozoliņš ir pieņēmis jaunu izaicinājumu – izveidot lielāko kantri mūzikas festivālu Baltijā – “Country Island”.

Šo festivālu var raksturot kā vērienīgu, jo līdztekus muzikālām aktivitātēm liela loma būs atvēlēta dažādām izklaidēm un sportam. “Country Island” es redzu kā sākumu jaunā stila festivālam Latvijā – “Americana”. Šādi festivāli ir ļoti populāri visā Eiropā, īpaši Skandināvijā un Britu salās. Tajos pārstāvēti dažādi amerikāņu mūzikas stili, ne tikai “kantri & vestern”, kā arī izvērsta kultūras un izklaides programma un arī sporta aktivitātes. Ar laiku es redzu programmu paplašinātu ar blūzroku, kantri roku… uz vairākām skatuvēm. Man tas ir jauns izaicinājums, kaut gan šādu projektu biju iecerējis jau sen,” atklāj Uldis Ozoliņš.

Uldis strādā dienu no dienas, lai reizi gadā Latvijā vienkopus pulcinātu labākos mūziķus. “Ir regulāri jāapmeklē labākie festivāli, mūzikas meses, gadatirgi, jāseko Eiropas kantri mūzikas radiostacijām. Jābūt informētam par visu, kas šobrīd pieejams. Svarīgi ir redzēt māksliniekus dzīvajā. Tikai tad vari izvērtēt, vai prece ir īsta, vai vienkārši studijā labi iesaiņots. Ir gadījies, ka esam aicinājuši mākslinieci no Norvēģijas Heidi Haugi, kas ierakstos skanēja lieliski, bet priekšnesums uz lielās skatuves bija pavisam bāls. Ir daudzi citi kritēriji, kurus varētu minēt. Vēl varu piebilst, ka šobrīd mums ir laba iespēja strādāt ar vairākiem slaveniem ASV menedžeriem un aģentiem.”

Šogad festivāla galvenā zvaigzne ir “kantri & vestern” dziedātāja Džonija Harmsa. Pirmo reizi Austrumeiropā viesosies viena no populārākajām vesterna stila dziedātājām pasaulē. Viņa regulāri saņēmusi “Vesterna akadēmijas” gada balvas, bet 2002. un 2003. gadā atzīta par Vesterna gada mākslinieci. “Par galveno zvaigzni varētu stāstīt daudz. Tas tiešām ir bijis mans sapnis, un es daudzus gadus cīnījos par šo iespēju. Pārrunas bija trīs gadu garumā. Mūsu koncerts ir apstiprināts no viņas puses un arī viņas mājas lapā ir redzams. Džonija Harmsa ir reāla vesterna mūzikas zvaigzne. Amerikā ir mūzikas kategorija vesterna mākslinieki, kur notiek gada balvas pasniegšana un viņa piecas vai sešas reizes ir bijusi labākā. Pats galvenais – viņa divas reizes tikusi atzīta par gada mākslinieci konkrēti šajā stilā. Tas ir ārkārtīgi, ārkārtīgi augsts pagodinājums. Es pieļauju, ka daudziem “Latvijas Radio 2″ klausītājiem šī dziedātāja noteikti ir palikusi atmiņā. Kad bija kantri mūzikas aptaujas, tad 26 nedēļas šī dziedātāja ar savām dziesmām bija pirmajā vietā. Tā ir fantastika mūzika. Tik augsta ranga māksliniece pie mums vēl nav bijusi. Tiešām aicinu visus nākt uz koncertu klausīties un izbaudīt to,” aicina Uldis.

8. jūlijā uzstāsies grupa “Klaidonis”, “Real American Country Revival” no Čehijas, Olivia no ASV un festivāla lielā zvaigzne Džonija Harmsa no ASV, bet nakts ballē spēlēs grupa “Sestā jūdze”. Savukārt 9. jūlijā dienā būs bezmaksas koncerts Ogrē pie “Rimi” lielveikala, bet vakarā uz skatuves kāps grupas “Tequila”, “The Swamp Shakers”, “Old Johnny Crew” no Vācijas, “Kukuruza /Country Hell” no Krievijas un “Flame & The Rolltones”, bet nakts balle būs kopā ar grupu “Keksi”.

 

Varbūt noder!!

8. VII un 9. VII 19.00 Ogres salā Ogrē

Biļetes “Biļešu paradīzes”, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 18 (divām dienām), EUR 10 (vienai dienai), EUR 7 (bērniem līdz 16 gadiem). Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas. Autostāvvieta zem bijušā “Selver” lielveikala EUR 3, uz salas festivāla teritorijā – EUR 7, telts vieta – EUR 7.

Vairāk informācijas: www.countrymusiclatvia.com

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+