Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
26. septembris, 2014
Drukāt

Starptautiskajās mācībās “Sudraba Bulta” piedalīsies 2100 karavīru

Foto: LETAFoto: LETA

No 29.septembra līdz 6.oktobrim Ādažu poligonā un tam pieguļošajā apvidū norisināsies starptautiskās sauszemes spēku militārās mācības “Sudraba Bulta 2014”, kurās piedalīsies vairāk nekā 2100 karavīru no Latvijas, ASV, Igaunijas, Grieķijas, Lielbritānijas un Norvēģijas, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Mācības atklās 29.septembrī plkst.10 Ādažu bāzē, piedaloties aizsardzības ministram Raimondam Vējoņim (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnantam Raimondam Graubem.

“No ilggadējām nacionāla līmeņa mācībām “Sudraba Bulta 2014” ir kļuvušas par starptautiskām mācībām, kur daudznacionālā vidē praktiski īstenosim plānus un manevrus, ko pagājušā gadā lielāko NATO mācību “Steadfast Jazz” laikā Ādažu bāzē izstrādāja komandvadības mācību štābs. Šī ir unikāla iespēja, kad viena un tā paša scenārija izspēle tiek trenēta dažādos līmeņos,” uzsver mācību vadītājs, Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts.

Mācību aktīvā fāze norisināsies no 3. līdz 5.oktobrim. Mācībās piedalīsies Sauszemes spēku kājnieku brigādes 1., 2. un Kaujas atbalsta bataljons, kā arī 1.Zemessardzes novada karavīri un zemessargi. Mācību dalībnieki pilnveidos iemaņas konvencionālu operāciju veikšanā, bataljona sastāvā veicot uzbrukuma, aizsardzības un aizkavēšanas operācijas.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Vakar dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+