×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. maijs, 2013
Drukāt

Starptautiskajās operācijās dienošie karavīri pašvaldību vēlēšanās piedalīties nevarēs

Foto-LETAFoto-LETA

Starptautisko operāciju rajonos dienošie apmēram 150 Latvijas karavīri pašvaldību vēlēšanās nepiedalīsies, jo pašreiz spēkā esošie normatīvie akti neparedz iespēju ne balsošanai pa pastu, ne arī balsošanu ārvalstīs, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Šobrīd Afganistānā dien apmēram 145 Latvijas karavīri, vēl divi dien Eiropas Savienības pretpirātisma operācijā “Atalanta” un divi – Eiropas Savienības apmācības misijā Mali.

Lai nodrošinātu iespēju karavīriem, kuri dienesta pienākumus pilda starptautisko operāciju rajonos, piedalīties balsošanā, aizsardzības nozare jau ir izstrādājusi grozījumus vairākos likumos, paredzot šiem karavīriem atsevišķu balsošanas kārtību.

Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā pieņemti Saeimā pirmajā lasījumā, bet no Saeimas Juridiskās komisijas nodots tālākai virzībai Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijai. Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma grozījumi atbalstīti Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā un šobrīd ir virzīšanai izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā.

Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” šobrīd ir precizēti atbilstoši Tieslietu ministrijas izteiktajiem iebildumiem, un tuvākajā laikā tiks rīkota starpministriju sanāksme, lai panāktu vienošanos par projekta tālāku virzību.

Kārtējās pašvaldību vēlēšanas notiks 1.jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+