×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Starptautiskās biznesa vides analītiķis: Esat paši sev šāvuši kājā

Foto - LETAFoto - LETA

“Ja paraugāmies uz laika posmiem, kad neviena impērija nav pār jums valdījusi, jūs jebkurā gadījumā esat paši sev šāvuši kājā, jo esat bijuši tik sadalīti,” intervijā laikrakstā “Dienas Bizness” uzsver starptautiskās biznesa vides analītiķis profesors Prabhu Guptara.

Latvijā esot novērojama politiskās dzīves fragmentācija. Guptara brīnās, ka Vācija, kas ir daudz lielāka un federāla valsts, nekad nav bijusi tik fragmentēta. Viņaprāt, Latvijas situācija skaidrojama ar to, ka “cilvēkiem nācies cīnīties pašiem par sevi savās mazajās grupās un kliķēs pret citām grupām un kliķēm, kas arī ir cīnījušās par ierobežotajiem pieejamajiem resursiem”.

“Jūs savu iekšējo cīņu dēļ esat zaudējuši arī iegūtu neatkarību, un šodien, cik es noprotu, neviens jums te nevēlas uzņemties līderību. Varbūt tās ir bailes vai nevēlēšanās “izlēkt” un bažas par savu galvu, kad tā tiks pacelta virs citiem, bet, manuprāt, saknes tam sniedzas ļoti sen atpakaļ,” uzskata Guptara.

“Negatīvie aspekti, ka jūs karojat savā starpā, ir jāpārvar, lai jūs būtu spējīgi radīt tādu nacionālu identitāti, kas palīdz izaugsmei,” rekomendē starptautiskās biznesa vides analītiķis.

Guptara uzskata, ka Latvijā ir potenciāls bioindustrijām, arī lauksaimniecībā ir iespējas radīt lielu pievienoto vērtību, labas iemaņas Latvijai ir informācijas tehnoloģiju jomā un arī medicīnā, ja vien būtu gribēšana, esot iespējams attīstīt lielu un sistemātisku medicīnas tūrismu.

Pēc analītiķa domām, latvieši ir ļoti labi individuālisti, bet ne komandas spēlētāji. Kā ilustratīvu piemēru viņš min hokeju – dažas spēles ir izcilas, bet jau nākamās – nekādas.

Profesors arī brīdina, ka Latvijai uzmanīgi jāapsver, “ar ko liekaties vienā gultā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+