Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
17. augusts, 2015
Drukāt

Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas stipendijas saņems Čaklā un Treibergs

Foto - Jānis IndānsFoto - Jānis Indāns

Toms Treibergs

Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes izcilības stipendijas šogad piešķirtas literatūrzinātniecei Intai Čaklajai un dzejniekam Tomam Treibergam, aģentūrai BNS pavēstīja Rakstnieku un tulkotāju mājas pārstāve Ieva Balode.

Lēmumu par stipendijām divās kategorijās žūrija pieņēmusi, gan izvērtējot iesūtītos pieteikumus, gan arī aptaujājot kultūras organizācijas.

Čaklajai stipendija piešķirta par nopelniem latviešu rakstniecībā, savukārt Treibergs stipendiju saņems kā jauns un perspektīvs literāts.

Apbalvošanas ceremonija notiks 5.septembrī Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti”, pirms mūziķu, dzejnieku un laikmetīgās dejas horeogrāfu kopprojekta “Dzejkoncerts”.

Stipendijas – 426,86 eiro – tiek piešķirtas katru gadu. Tās paredz arī četru nedēļu dzīvošanu Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Līdz šim stipendijas piešķirtas nopelniem bagātajiem autoriem Valdim Biseniekam, Andrim Kolbergam, Knutam Skujeniekam, Imantam Auziņam, Uldim Bērziņam un Gundegai Blumbergai, kā arī jaunajiem un perspektīvajiem literātiem Andrim Ogriņam, Arvim Vigulam, Artim Ostupam, Alisei Zariņai, Jānim Vādonam, Jānim Joņevam un Zandai Tereško.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+