Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
17. augusts, 2015
Drukāt

Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas stipendijas saņems Čaklā un Treibergs

Foto - Jānis IndānsFoto - Jānis Indāns

Toms Treibergs

Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes izcilības stipendijas šogad piešķirtas literatūrzinātniecei Intai Čaklajai un dzejniekam Tomam Treibergam, aģentūrai BNS pavēstīja Rakstnieku un tulkotāju mājas pārstāve Ieva Balode.

Lēmumu par stipendijām divās kategorijās žūrija pieņēmusi, gan izvērtējot iesūtītos pieteikumus, gan arī aptaujājot kultūras organizācijas.

Čaklajai stipendija piešķirta par nopelniem latviešu rakstniecībā, savukārt Treibergs stipendiju saņems kā jauns un perspektīvs literāts.

Apbalvošanas ceremonija notiks 5.septembrī Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti”, pirms mūziķu, dzejnieku un laikmetīgās dejas horeogrāfu kopprojekta “Dzejkoncerts”.

Stipendijas – 426,86 eiro – tiek piešķirtas katru gadu. Tās paredz arī četru nedēļu dzīvošanu Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Līdz šim stipendijas piešķirtas nopelniem bagātajiem autoriem Valdim Biseniekam, Andrim Kolbergam, Knutam Skujeniekam, Imantam Auziņam, Uldim Bērziņam un Gundegai Blumbergai, kā arī jaunajiem un perspektīvajiem literātiem Andrim Ogriņam, Arvim Vigulam, Artim Ostupam, Alisei Zariņai, Jānim Vādonam, Jānim Joņevam un Zandai Tereško.

Pievienot komentāru

Visi savā būtībā esam dievi. Saruna ar Leļļu teātra režisoru Ģirtu ŠoliKāpēc pašmērķīga izklaide ir līdzīga pārlieku saldu konfekšu došanai bērniem? Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli pirms izrādes "Dželsomīno melu zemē" pirmizrādes Liepājas teātrī
Draugiem Facebook Twitter Google+