×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Starptautiski atzīti mūziķi Baha kamermūzikas festivālā

ReklāmfotoReklāmfoto

Rudens koncertu ciklu piedāvā Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls – 2. novembrī to Mazajā ģildē atklās “Austrijas baroka apvienība”, 24. novembrī turpinās mūziķi no Ģentes, bet 8. decembrī ciklu noslēgs izcilu mūziķu kopkoncerts Lielajā ģildē.

Klavesīniste Aina Kalnciema uz Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu aicina jau trīspadsmito reizi. Šogad rudens ciklā trīs koncertos piedāvās izsmalcinātu baroka mūzikas sniegumu starptautiski atzītu mūziķu izpildījumā. Festivāla rudens cikla atklāšanā baroka mūzikas cienītājiem būs iespēja iepazīt lielisku kamermūziķu apvienību no Austrijas – “Austrian Baroque Company” (“ABC”), grupu, kas ieguvusi starptautisku atzinību, saņēmusi visaugstākās uzslavas un daudzas balvas par kompaktdiskiem kopš savas dzimšanas dienas 2001. gadā. “ABC” apvieno kamermūzikas speciālistus, kas mācījušies vadošajās Eiropas mūzikas augstskolās un spēlē vēsturiskos mūzikas instrumentus. Viņu repertuāra centrā ir plašais 17. un 18. gadsimta instrumentālās un vokālās mūzikas dārgumu klāsts. Mūziķus raksturo eksplozīva muzicēšanas maniere, fantastiska blokflautas spēle un baroka ritms.

Īpašs būs arī Baha kamermūzikas festivāla rudens cikla otrais koncerts, jo Rīgu apciemos baroka mūzikas veterāni – ansamblis “Collegium Vocale Gent”, kas 2010. gadā svinēja 40. jubileju. Ansambli dibinājusi Ģentes universitātes studentu grupa pēc Filipa Herevēges iniciatīvas, un viņi bija vieni no pirmajiem kolektīviem, kas ieviesa jaunas idejas baroka mūzikas atskaņošanā un vokālajā mākslā. Ansambļa skanējumu raksturo autentiskums, orientācija uz tekstu un caurspīdīgums skanējumā, kas apvienībai atnesa pasaules slavu un iespēju uzstāties uz lielākajām skatuvēm un mūzikas festivālos Eiropā, Izraēlā, ASV, Krievijā, Dienvidamerikā, Japānā, Honkongā un Austrālijā.

Pēdējo gadu laikā “Collegium Vocale Gent” plašais repertuārs aptver visdažādākos stilistiskos periodus. Ansamblis ir izveidojis iespaidīgu diskogrāfiju, kurā ir vairāk nekā 80 ierakstu, lielākā daļa iznākuši prestižo “Harmonia Mundi France” un “Virgin Classics” zīmolu paspārnē. 2010. gadā Filips Herevēge nodibināja pats savu ierakstu firmu, lai iegūtu lielāku māksliniecisku brīvību. “Collegium Vocale Gent” pašlaik darbojas ar Flandrijas reģiona Austrumflandrijas provinces un Ģentes pilsētas finansiālu atbalstu, bet 2011. gadā ansamblis kļuvis par Eiropas Savienības vēstnieku.

Varbūt noder!!


2. XI 19.30 Mazajā ģildē 
”Austrian Baroque Company”.

24. XI 18.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā “Collegium Vocale Gent”.

8. XII 19.00 Lielajā ģildē 
”Le Concert des Nations”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+