×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Starptautiskie kreditori centīsies atrisināt domstarpības ar Grieķijas premjerministru

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijas starptautiskie kreditori šodien tikas ar premjerministru Antoni Samaru (attēlā), lai censtos atrisināt domstarpības par reformu pasākumiem, kas nepieciešami aizdevumu saņemšanai.

Eiropas Savienības, Starptautiskā valūtas fonda (SVF) un Eiropas Centrālās bankas (ECB) pārstāvji jau kopš marta vidus veic Grieķijas taupības reformu regulāro pārskatu. Šīs pārrunas, kas galvenokārt koncentrējas uz valsts sektorā strādājošo atalgojuma samazinājumu, noteiks, vai Atēnas saņems aizdevuma nākamo maksājumu 2,8 miljardu eiro (1,9 miljardu latu) apmērā, kas paredzēts marta beigās.

Pēc pirmdienas tikšanās starp ministriem un starptautiskajiem kreditoriem ziņu aģentūra ANA informēja, ka panākta vienošanās par iedzīvotāju parādsaistību atmaksu sociālā nodrošinājuma fondiem un bankām, kā arī par valsts sektorā strādājošo mobilitāti. Taču pārrunas joprojām turpinās par parādsaistību maksājumiem valstij un nodokļu iekasēšanas mehānisma reformu, ziņo ANA.

ES un SVF aizdevuma programma arī paredz, ka Grieķijai nepieciešams paātrināt privatizācijas plānu un četru lielāko banku rekapitalizācijas pasākumu īstenošanu. Samars otrdien tiksies arī ar Krievijas gāzes koncerna “Gazprom” vadītāju Alekseju Milleru, lai pārrunātu plānoto valsts gāzes uzņēmuma DEPA pārdošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+