×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Starptautisko lidostu “Rīga” varētu turpināt vadīt Mūrnieks

Foto - LETAFoto - LETA

Pašreizējais starptautiskās lidostas “Rīga” valdes loceklis Aldis Mūrnieks, kuram pēc Arņa Luhses atbrīvošanas no amata tika uzticēta lidostas pagaidu vadība, šos pienākumus varētu turpināt pildīt arī turpmāk, aģentūrai BNS teica Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss.

Lai arī jauno lidostas vadītāju SM plānoja izvēlēties līdz novembra beigām, pagaidām, pēc Matīsa teiktā, lēmums nav pieņemts. Viņš prognozēja, ka, visticamāk, arī šīs nedēļas laikā netiks paziņots jaunais lidostas vadītājs.

“Patlaban mēs vērtējam – vai esošais pienākumu izpildītājs [Mūrnieks] ir pietiekami kvalificēts un kompetents, lai varētu turpināt šo darbu. Viņš tiek izskatīts kā galvenais kandidāts,” teica SM valsts sekretārs.

Matīss gan atzina, ka netiek izslēgti arī citi kandidāti lidostas vadītāja amatam. “Netiek izslēgti arī citi kandidāti, bet viņš ir galvenais, jo līdz šim ļoti veiksmīgi ticis galā ar uzticētajiem pienākumiem,” norādīja SM valsts sekretārs.

Jau vēstīts, ka līdzšinējais starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs Luhse oktobra vidū tika atbrīvots no amata un par viņa amata pienākumu izpildītāju līdz jauna vadītāja atrašanai iecelts Mūrnieks.

Satiksmes ministrs Aivis Ronis intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” iepriekš paskaidroja, ka uzticības zaudēšana Luhsem ir saistīta ar to, ka lidostas valdes priekšsēdētājs nav spējis panākt konstruktīvu sadarbību ar Latvijas nacionālo aviokompāniju “airBaltic”, lidostai nav izdevies piesaistīt jaunus pārvadātājus un izveidot jaunus galamērķus, kā arī lidostas rekonstrukcijas projekta virzība nenotiek plānotajā laikā.

Jauno lidostas vadītāju ministrs ir iecerējis izraudzīties pats, netiks izsludināts konkurss. Pēc viņa teiktā, lidostas vadītāja amata kandidāti būs vietējie eksperti ar starptautiskās sadarbības pieredzi un zināšanām par aviāciju.

Datubāzes “Lursoft” informācija liecina, ka Luhse lidostas valdes priekšsēdētāja amata pienākumus pildīja no 2010.gada decembra vidus.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Tās vienīgā īpašniece ir valsts. Pērn gadā kopumā lidosta “Rīga” apkalpoja 5,107 miljonus pasažieru, kas bija par 9,5% vairāk nekā 2010.gadā. 2011.gadā par 7% pieauga apkalpoto gaisa kuģu skaits (72 855 gaisa kuģi) un par 3% – apkalpoto kravu skaits (12 665 tonnas).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+