×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. marts, 2018
Drukāt

Starptautisks Baltijas talantu šovs – tikai krievu jauniešiem? (9)

Ekrānuzņēmums no Replay.lvEkrānuzņēmums no Replay.lv

Februāra pēdējās dienās Latvijas Televīzijas komunikāciju daļa izplatīja informāciju par jaunu starptautisku talantu šovu jauniešiem “Bravo!”, kurā, kā vēstīts, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas jaunie dziedātāji vecumā no 10 līdz 17 gadiem sacentīsies par titulu “Labākais jaunais izpildītājs 2018”, izpildot pasaulslavenu hitu kaverversijas.

Informācija liecināja, ka no katras valsts šovā piedalīsies trīs solisti, kuru muzikālajai attīstībai varēsim sekot deviņās sērijās, un šovu noslēgs superfināls. “Bravo!” uzvarētājs iegūs iespēju ierakstīt dziesmu profesionālā skaņu studijā, kā arī uzņemt mūzikas video klipu. Tāpat kļuva zināms, ka žūrijā piedalīsies viens atpazīstams dziedātājs no katras valsts. No Latvijas – Marija Naumova – 2002. gada Eirovīzijas uzvarētāja, no Lietuvas – 2011. gada Eirovīzijas fināliste Evelīna Sašenko, bet Igauniju pārstāvēs konkursa “Zelta gramofons” laureāts Andrejs Pokutnijs.

Tas, par ko LTV neinformēja skatītājus, bija, ka starptautiskais šovs notiek tikai krievu valodā, un arī visiem dalībniekiem tādējādi jāzina krievu valoda. Šova norise netiek atspoguļota latviešu valodā pat subtitru veidā.

Vokālā pedagoģe Igeta Gaiķe, vēlēdamās uzzināt šova nolikumu, sazinājusies ar tā veidotājiem, taču, kā raksta sociālajā tīklā “Facebook”, uzzinājusi, ka nolikuma nav. “Ja jau žūrijai nolikuma nav (ko jau esmu uzzinājusi), tad diez vai tas nonāks līdz mums – Latvijas latviski runājošo bērnu vokālajiem pedagogiem.” Igeta Gaiķe norāda, ka dalībai šovā varēja pieteikties bērni, kas prot sarunāties krievu valodā: “LTV izrāda konkursu, kurā talantīgajiem bērniem, kuri neprot runāt krieviski, nav lemts piedalīties. [..] Ceram rast skaidrību – vai Latvijā bērni tiek šķiroti pēc tautības? LTV konkursā “Balss pavēlnieks” gan piedalās dažādu tautību bērni!”

LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte LA.lv informēja, ka šovu, kura “mērķauditorija pārsvarā ir krievvalodīgie skatītāji”, organizē Igaunijas TV kanāls ETV+ un “LTV tajā ir tikai sadarbības partneris”. Šova organizētāju Igaunijā Darju Sāru pagaidām sazvanīt neizdevās.

Katram šovam LTV tiek prognozēta aptuveni 10 000 skatītāju lielu auditoriju, pauda LTV komunikāciju speciāliste Krista Luīze Priedīte, norādot, ka datu par svētdienas raidījumu vēl nav.

Sociālajā tīklā “Facebook” šovu “Bravo!” pie Igetas Gaiķes ieraksta komentē šādi.

Jolanta Baltiņa: “Paldies, ka Tu šo raksti un pacel! Izskatās pēc diezgan politiska gājiena. Cik esmu dzirdējusi, tad bērni šajā vecuma grupā brīvi sarunājas angļu valodā un, cik zināms, angļu valoda ir atzīta par starptautisku valodu. Bēdīgi, ka kas tāds notiek un LTV to atbalsta, kā ētisku pasākumu!”

Ernests Spīčs: “Šādā veidā mēs iznīcinām paši savu valodu un kaimiņtautu valodas! Ļoti labi būtu, ja notiktu tā, ka katrs dzied savā dzimtajā valodā vai tās valsts valodā, kuru pārstāv, bet saziņa tad varētu būt visās trīs valodās ar tulkojumu angliski.”

Žaklīna Cinovska: “Maigā okupācija!! Un mēs kā tādi jefiņi, pat pusmetru uz priekšu nepadomājam (LTV – sabiedriskais medijs!!!!), ko ar šo sāk panākt!”

Vairākus jautājumu par šovu “Bravo!” gan LTV Komunikāciju daļai, gan arī Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) uzdeva arī LA.lv. Gaidām atbildes!

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. “Šova norise netiek atspoguļota latviešu valodā pat subtitru veidā.”
  Tad nu gan noslinkojuši – tas nav pareizi!
  Par pārējo: katrs pats savas laimes kalējs. Nezini spāņu valodu, nebrauc uz Kubas rīkotajiem šoviem etc.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Cik traģikomiski – “starptautiskais“, bet tomēr – tikai krievu. Tā vien izskatās , ka to simtgadi tā arī “nosvilināsim“ tieši tik “starptautiski“.

 4. Jebkura valoda var būt starptautiskā valoda. Arī latviešu. Igaunijā dzīvo zināms latviešu skaits, Lietuvā, nerunājot par īriju un UK. Tas pats ir ar krievu valodu. Tā ir viena no ANO darba valodām.
  “Cik esmu dzirdējusi, tad bērni šajā vecuma grupā brīvi sarunājas angļu valodā un, cik zināms, angļu valoda ir atzīta par starptautisku valodu.” Atkarībā no kultūras un valodas vides tik pat labi tie bērni runā arī krieviski.
  Tā diesmubābu loģika ir dzelžaina – “Ceram rast skaidrību – vai Latvijā bērni tiek šķiroti pēc tautības?”. Tātad, ja konkurss būtu angļu valodā, tad bērni netiek šķiroti pēc tautības, bet ja krievu valodā – tad tiek pat diskriminēti.
  īsāk sakot – kārtējais raudu stāsts. Atliek vien pabrīnīties, ka it kā nepietiek dažādu dziesmu, deju šovu, vajag vēl un vēl, un un pie tam raud un raud.

 5. Latvija taču ir mūsu KRIEVU republika. Kas to teica? Ušakovam rīdzenieki pārdevās par tramvaja biļeti, CIK SAŅĒMA LTV ???

 6. … Nelikumigs pasakums … jo katra valsti ir vlsts valodas likumi … nemaz nerunajot par Valsts valodas lietosanas likumiem, kas aizliedz publiski sadejadi propagandet pretejot, cita valoda ka EU … !!!

  .. Kur ir valsts valodas Komisija … un parejas institucijas, kas aizsarga valsts valodu pret …?!!!

 7. Ko tad tagad uztraukties par to, kas piedalīsies, ja “Latvijas īstās saimnieces” nav viss latvietes , bet cittautietes.

Draugiem Facebook Twitter Google+