×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Starptautisks mākslas simpozijs Vidzemes tirgū

foto - Letafoto - Leta

Festivāla “Mākslas dienas 2013. Mākslinieka monologs” ietvaros Rīgā Vidzemes tirgus Gaļas paviljonā no 15. līdz 21. aprīlim norisināsies Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) organizētais Starptautiskais Mākslas simpozijs. Pasākumā piedalīsies gleznotāji un tēlnieki no Latvijas Mākslinieku savienības un tās sadraudzības organizācijām – Igaunijas, Lietuvas, Slovākijas, Krievijas mākslinieku asociācijām, Polijas Mākslinieku un Dizaineru asociācijas Varšavas nodaļas, “Focus – Europa” Mākslinieku asociācijas Vācijā un studenti no Latvijas Mākslas akadēmijas.

Simpozija laikā tapušie darbi – lielformāta gleznas un metālā atlietie darbi veidos ekspozīciju izstādē “Mākslas dienas 2013. Mākslinieka monologs”, kas būs pieejama apskatei no 21. aprīļa līdz 19. maijam Vidzemes tirgus Gaļas paviljonā.

Festivāls “Mākslas dienas 2013. Mākslinieka monologs”, kas šogad tiks atklāts 15. aprīlī – Starptautiskajā mākslinieku dienā, ir ikgadējs mākslas festivāls, kura laikā norisinās dažādi mākslas un starpnozaru projekti, akcijas un izstādes. Īpaši akcentēts tiek festivāla brīvais formāts. Latvijas Mākslinieku savienības prezidents un Starptautiskā Mākslas simpozija vadītājs Igors Dobičins apgalvo, ka Mākslas dienas ir iespēja parādīt pigu! Mākslas dienas ir mākslinieka iespēja paust savu anarhistisko un brīvo redzējumu, aicinot skatītāju aizdomāties par mākslas būtību.

Par vienu no nozīmīgākajām festivāla norises vietām kļūs 1902. gadā celtais jūgendstila arhitektūras piemineklis – Vidzemes tirgus Gaļas paviljons. Šajā vēsturiskajā celtnē un Latvijas Mākslinieku savienības darbnīcās Gaujas ielā nedēļu radoši strādās 17 gleznotāji un 13 tēlnieki, radot lielformāta gleznas un metālā atlietus tēlniecības darbus. Daļai simpozija dalībnieku šī nebūs pirmā tikšanās reize, jo Latvijas Mākslinieku savienība ilggadēji ir veiksmīgi veidojusi kontaktus ar sadarbības partneriem: gan Krievijas Mākslinieku savienības rīkotajās Maskavas mākslas salona CHD izstādēs Centrālajā Mākslinieku namā Maskavā, gan ar mākslinieku asociācijām Vācijā, Slovākijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā. Starptautiskais Mākslas simpozijs tiek rīkots ar mērķi veicināt starptautisku sadarbību starp māksliniekiem un norādīt uz daudzveidīgo mākslas formu nepieciešamību un sintēzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+