×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

Starpvaldību komisijas vadītājs nāk no Medvedeva cilvēku aprindām

Foto - ScanpixFoto - Scanpix

Par Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas vadītāju no kaimiņvalsts puses kļuvis transporta ministrs Maksims Sokolovs, kurš tiek uzskatīts par premjerministram Dmitrijam Medvedevam tuvu personu.


No 2009. līdz 2012. gadam M. Sokolovs vadījis Krievijas valdības ražošanas un infrastruktūras departamentu, bet pirms tam nodarbojies ar uzņēmējdarbību. Krievijas satiksmes ministrs dzimis 1968. gada 29. septembrī un, mācoties skolas vecākajās klasēs, bijis pionieru štāba priekšsēdētājs un jau tolaik iepazinies ar pašreizējo Krievijas Federācijas padomes vadītāju, iepriekš Sanktpēterburgas gubernatori Valentīnu Matvijenko, kas tajā laikā bija vietējās komjaunatnes organizācijas izpildkomitejas vadītāja. Pēc Ļeņingradas valsts universitātes pabeigšanas viņš iesaistījās uzņēmējdarbībā un no 1992. līdz 1999. gadam bija uzņēmuma “Rossi” ģenerāldirektors. Uzņēmums sāka ar drošības sistēmu ražošanu un apkalpošanu, bet ar laiku kļuva par koncernu, kas nodarbojās arī ar celtniecību un starptautisko loģistiku. Sokolova vārds saistīts arī ar vairākiem celtniecības uzņēmumiem. 2004. gadā pēc tā laika Sanktpēterburgas gubernatores Valentīnas Matvijenko ielūguma viņš kļūst par ierēdni un ieņem Sanktpēterburgas valdībā investīciju un stratēģisko projektu komitejas priekšsēdētāja amatu. Šajā laikā viņš veicinājis vairākus infrastruktūras celtniecības un rekonstrukcijas projektus. Vēlāk viņš tiek iecelts par Krievijas Federācijas valdības ražošanas un infrastruktūras departamenta direktoru. Tolaik M. Sokolovs tiek iekļauts simt pārvaldes rezerves personu sarakstā, kas atrodas toreizējā Krievijas prezidenta D. Medvedeva patronāžā. Valsts prezidenta amatā atgriežoties Vladimiram Putinam, bet D. Medvedevam, kļūstot par premjerministru, M. Sokolovs jaunajā valdībā transporta ministra amatā nomainīja Igoru Levitinu, kurš iepriekš bija ilggadējs Latvijas–Krievijas starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētājs.

No Latvijas puses starpvaldību komisiju vada ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Iepriekš no Latvijas puses tās vadītājs bija bijušais ekonomikas ministrs Artis Kampars, un politiskajā vidē raisījās diskusija, vai E. Rinkēviča iecelšana komisijas līdzpriekšsēdētāja amatā ir atbilstoša, jo iepriekš vadītāju amatus tajā ieņēmuši tā dēvētie saimnieciskie ministri. Pirms diviem gadiem M. Sokolovam ir piešķirts Krievijas Federācijas I klases valsts padomnieka statuss. Ministrs ir apbalvots ar ordeņa “Par nopelniem Tēvijas labā” II pakāpes medaļu. M. Sokolovs ir precējies, viņa ģimenē aug trīs dēli.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+