Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
27. maijs, 2015
Drukāt

Pēc senču receptēm gatavota kafija. Ciemos “Laurīšos” Strenču novadā (1)

Foto - Uldis MuzikantsFoto - Uldis Muzikants

Nu jau piekto gadu ŅINAS LAURENOVIČAS vadītajā piemājas saimniecībā “Laurīši” Strenču novada Jaunjērcēnos top pēc senču receptēm gatavota Dižozola kafija un ekoloģiski tīrā vidē augušu garšaugu maisījumi.

“Laurīšu” saimnieces mazo biznesu dāsni atbalsta pati daba. Ozolzīles tiek iegūtas lielākoties no Jērcēnu simbola – Kaņepju diž­ozola, kas ir otrs resnākais dižozols Latvijā un Baltijā. Pēc dendrologa S. Saliņa aprēķiniem, tas sācis augt vienlaikus ar bīskapa Alberta ienākšanu lībiešu zemē. Pirms vairākiem gadiem koku gandrīz iznīcinājis zibens, taču tas sācis atjaunoties stumbra dienvidu pusē. Ozolam ir milzīgs dobums, kurā var izvietoties vairāki cilvēki. Ar zīlēm kafijas pamatsastāvam nodrošina arī kāds sprauns koks Ķeižu pusē un Jērcēnmuižas parka ozoli.

Saimniece mūs sagaida, ģērbusies tautastērpā, kas tapis, dziedot vietējā folkloras kopā “Mežābele”. Ņina nākusi no Balvu puses. Pēc Ludzas lauksaimniecības tehnikuma beigšanas norīkota uz Vāli par ekonomisti, tur satikusi savu mūža mīlestību, un abi pārcēlušies uz Jērcēniem. Neklātienē pabeigusi toreizējo Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju, iegūstot agronomes ekonomistes izglītību. Aizejot pensijā, nav vēlējusies pārvērsties īgnā būtnē, kas visu dienu televizorā skatās seriālus un kritizē valdību, tāpēc sākusi darboties.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ” … ar bīskapa Alberta ienākšanu lībiešu zemē … ”
    Ne lībiešu, bet LĪVU !
    ” … Ozolzīles tiek iegūtas … ”
    Tas ir grauzdētu OZOLZĪĻU dzēriens. Kafiju vāra no grauzdētām KAFIJAS auga sēklām(pupiņām) !
    Nav brīnums,ka bērni tagad neatšķir [nepieklājīgs vārds] no [vēl nepieklājīgāks vārds] !

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+