×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. jūnijs, 2012
Drukāt

Startēs ar moto «Dzīvības drava»

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija starptautiskajā izstādē “World Expo”, kas 2015. gadā norisināsies Itālijas pilsētā Milānā, prezentēs zinātnieku un ražotāju sasniegumus un jaunās tehnoloģijas visas pārtikas nozares plašumā, teikts vakar valdībā nolasītajā Ekonomikas ministrijas informatīvajā ziņojumā par gatavošanos “Expo Milano 2015”.


Koncepcija sasaucas ar izstādes apakštēmu par “pārtiku labākam dzīvesveidam”, kas ļauj Latviju prezentēt kā tādu produktu izcelsmes valsti, kas ražoti tīrā un nepiesārņotā vidē. Latvijas ekspozīcijas izvēlētās tēmas moto ir “Dzīvības drava”. Kā ekosistēmas paraugs ir izvēlēta bišu drava, jo trīs no tās sastāvdaļām ir būtiskas cilvēces sekmīgai tālākai pastāvēšanai: bites, ūdens un cilvēks.

Ministrija norāda, ka Latvijas kā ES dalībvalsts un Eiropas Savienības prezidējošās valsts 2015. gada pirmajā pusē faktiski uzliek par pienākumu izstādē piedalīties ar individuālu un labi pamanāmu paviljonu. Provizoriskās projekta izmaksas ir 4 023 600 latu. Secināts, ka nepieciešams paredzēt projekta finansēšanu no valsts budžeta līdzekļiem.

“World Expo 2015” pamattēma būs “Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+