Latvijā
Politika

Vējonis: Arī Krievijai ir jāatzīst padomju varas paveiktie noziegumi0


Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 14. jūnijā, piedalās komunistiskā režīma upurus pasākumos visā Latvijā – Rīgas pilī, pie Brīvības pieminekļa un Litenē.

Atkājot komunistiskā režīma upuru piemiņai veltītos pasākumus, Valsts prezidents Rīgas pilī piedalījās fonda “Sibīrijas bērni” rīkotajā konferencē „Vēsturiskā atmiņa”, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Uzrunājot konferences dalībniekus, Vējonis norādīja, ka, atzīmējot Latvijas simtgadi, mēs atskatījāmies uz mūsu valsts pagātni. No daudzajiem stāstiem, starp kuriem ir arī Sibīrijas bērnu, un ko atklāja mūsu valsts simtgade, mēs varam mācīties varonību, izturību un savas dzimtenes mīlestības saglabāšanu visgrūtākajos apstākļos.

“Tie ir stāsti, kurus ir sāpīgi atcerēties un kurus varbūt pat atsevišķiem cilvēkiem ir izdevīgāk piemirst. Lai veidotos stipra sabiedrība un valsts, mums ir jāsaprot, jākonfrontē un jāizlīgst arī ar sāpīgo un neērto pagātni,” uzsvēra Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzina, ka ir patiess prieks, ka arī pēdējā gada laikā šādi soļi ir sperti un sabiedrība ir izkāpusi no komforta zonas. Līdz ar tā saukto čekas maisu atvēršanu esam tuvāk tai patiesībai, ko Latvija ir parādā visiem no padomju režīma īstenotā genocīda cietušajiem – nogalinātajiem, izsūtītajiem un viņu bērniem.

“Arī Krievijai ir jāatzīst padomju varas paveiktie noziegumi, lai paskatītos acīs savai pagātnei. Par spīti PSRS mantinieces oficiālajai mazspējai šinī jautājumā, esmu gandarīts, ka latviešus un sibīriešus saista cilvēciskas saites. To varētu saukt par tautas diplomātiju, kas kopš Atmodas laika ir palīdzējusi apzināt notikušo gan mums, Latvijā, gan cilvēkiem bijušajās izsūtījuma vietās tālienē,” atzīmēja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Rīgas pilī pateicās ikvienam, kas izvēlas atcerēties un izvēlas patiesību, jo tas dara stiprākus mūs visus.

Saistītie raksti

Pieminot komunistiskā režīma upurus, Valsts prezidents pulksten 13 svinīgā ceremonijā noliks ziedus un teiks uzrunu pie Brīvības pieminekļa. Vēlāk pēcpusdienā Valsts prezidents dosies uz Latvijas armijas karavīru piemiņas vietu Litenē, kur piedalīsies atceres brīdī Litenes kapos un tiksies ar represētajiem pie atmiņu ugunskuriem.

"Sibīrijas bērnu" konference "Vēsturiskā atmiņa" 14. jūnijā
LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
18. novembrī sabiedriskais transports un autostāvvietas Rīgā būs bez maksas
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņam bija tāds pamatīgs spieķis!” Agresīvs vīrietis pagalmā piekauj pensionāri 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām “iesaldēt” deputātu algas 1
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Kā tikt pie mazākas elektrības cenas? 2
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Ilze Aizsilniece: Kurp dodamies? Par ētiku, algām un mediķiem 2
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
MH17 notriekšanas izmeklētāji publicē telefonsarunas: ko tās atklāj?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” aptur darbu RD koalīcijā
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Karostas cietumā filmēt ierodas spoku mednieki un ekstrasenss no Zviedrijas 1
56 minūtes