Uncategorized

Stāsti par Pārdaugavu Kalnciema kvartālā 0

Foto – publicitātes

Kalnciema kvartālā notiks pārdaugaviešu stāstu vakari – cikls „Pārdaugava stāsta”. Pirmais pasākums notiks 3. aprīlī plkst. 19.00.

Katrā no pasākumiem tiks uzaicinātas ievērojamas personības – galvenie stāstnieki, kuri noteiktu dzīves posmu ir pavadījušas Pārdaugavā un dēvē sevi par „pārdaugaviešiem”. Stāstu vakars tiks veidots mērķtiecīgā formā, sarunas laikā virzoties caur noteiktām Pārdaugavas apkaimēm un koncentrējoties uz īpašiem un personiskiem pieturas punktiem Pārdaugavā.
Tiks vākti un apkopoti subjektīvi atmiņu stāsti par Pārdaugavas vietām, komponējot šos stāstus ar attēliem no stāstnieku personiskajiem un citiem pieejamajiem arhīviem, kā arī senām kartēm, fotogrāfijām, vēstulēm, skaņām un citiem materiāliem.
Pasākumu cikla rezultātā tiks izveidoti alternatīvā tūrisma maršruti – ekskursijas pa Pārdaugavu, kas būs pieejami plašai publikai. Maršruti tiks atklāti 18. maijā – Muzeju naktī.
3. aprīlī 19:00 aicinām Jūs uz tikšanos un kopīgas pieredzes vakaru ar arhitektu un mākslas vēsturnieku, ilggadēju Pārdaugavas iedzīvotāju Pēteris Blūmu, kurš dalīsies ar aizraujošu un personisku stāstījumu par Pārdaugavu.
Nākamais „Pārdaugava stāsta” pasākums notiks 24. aprīlī 19.00.
Ieeja 3Ls, studentiem un pensionāriem 1Ls.

LA.lv